Słowenia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Słowenia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Słowenia
Kod MKOl SLO
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Tina Maze
Liczba zawodników 50 w 41 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 21.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
1
Razem
3
Reprezentacja Słowenii podczas uroczystości otwarcia igrzysk
Tina Maze - dwukrotna srebrna medalistka igrzysk w Vancouver
Petra Majdič - brązowa medalistka igrzysk w Vancouver

Słowenię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało 50 zawodników.

GoldSilverBronze medals.svg Medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Sport Wydarzenie Data
Silver medal.svg Srebro Tina Maze Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie supergigant kobiet 20 lutego
Silver medal.svg Srebro Tina Maze Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie slalom gigant kobiet 24 lutego
Bronze medal.svg Brąz Petra Majdič Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie sprint kobiet 17 lutego

Kadra[edytuj | edytuj kod]

Biathlon pictogram.svg Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Klemen Bauer Sprint mężczyzn 24:25,2 1 4.
Janez Marič 26:12,5 2 27.
Vasja Rupnik 27:20,8 3 57.
Peter Dokl 27:21,0 0 58.
Klemen Bauer Bieg pościgowy 34:33,8 5 9.
Janez Marič 37:28,4 5 47.
Vasja Rupnik 41:59,2 11 59.
Peter Dokl Nie ukończył konkurencji
Klemen Bauer Bieg indywidualny 52:43,9 3 32.
Vasja Rupnik 53:49,8 4 49.
Janez Marič 54:46,4 5 62.
Peter Dokl 56:41,9 2 75.
Klemen Bauer Bieg masowy 38:16,9 5 28.
Peter Dokl
Klemen Bauer
Vasja Rupnik
Janez Marič
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:29:52,4 3 17.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Teja Gregorin Sprint kobiet - 7,5 km 20:29,2 0 DSQ[1]
Andreja Mali 21:32,6 0 31.
Dijana Grudiček-Ravnikar 21:49,7 1 37.
Tadeja Brankovič-Likozar 23:13,3 4 75.
Teja Gregorin Bieg pościgowy - 10 km 31:38,6 2 DSQ[1]
Andreja Mali 33:53,9 2 33.
Dijana Grudiček-Ravnikar 34:02,7 1 39.
Andreja Mali Bieg indywidualny - 15 km 43:14,4 0 19.
Dijana Grudiček-Ravnikar 44:27,4 2 35.
Teja Gregorin 44:29,1 3 DSQ[1]
Tadeja Brankovič-Likozar 47:09,5 4 63.
Teja Gregorin Bieg masowy 35:49,0 1 DSQ[1]
Andreja Mali 38:53,9 4 26.
Dijana Grudiček-Ravnikar
Andreja Mali
Tadeja Brankovič-Likozar
Teja Gregorin
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:12:02,4 0 DSQ[1]

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Vesna Fabjan Bieg na 10 km 26:51,6 33.
Barbara Jezeršek 27:17,3 40.
Barbara Jezeršek Bieg łączony 42:17,0 17.
Anja Eržen 48:22,9 60.
Katja Višnar Sprint 3:43,5 16.
Petra Majdič 3:41,0 Bronze medal.svg
Vesna Fabjan 3:43,7 23.
Katja Višnar
Vesna Fabjan
Sprint drużynowy 18:58,9 10.
Anja Eržen
Katja Višnar
Vesna Fabjan
Barbara Jezeršek
Sztafeta 4 × 5 km 59:47,5 14.

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Strata Pozycja
Skok 1 Nota Pozycja Czas biegu Pozycja
Mitja Oranič Skocznia normalna/10 km 93,5 108,0 36. 25:48,3 27. + 1:51,2 31.
Gašper Berlot 99,0 119,5 13. 27:15,5 39. + 2:32,4 37.
Gašper Berlot Duża skocznia/10 km 112,5 89,2 32. 26:57,9 39. + 3:56,0 37.
Mitja Oranič 111,0 88,5 33. 27:42,1 43. + 4:43,2 41.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Program krótki Program dowolny Łączna nota Pozycja
Nota Pozycja Nota Pozycja
Teodora Poštič Solistki 43,80 27. Nie awansowała | 43,80 27.
Gregor Urbas Soliści 53,02 27. Nie awansował | 53,02 27.

Alpine skiing pictogram.svg Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Rok Perko 1:55,26 14.
Andrej Jerman 1:556,35 28. Nie ukończył zjazdu 1:56,03 54,81 2:50,84 27.
Andrej Križaj 1:57,72 37. Dyskwalifikacja 1:20,48 1:23,74 2:44,22 33. colspan = 4 bgcolor = wheat 1:56,48 Nie ukończył slalomu
Andrej Šporn Nie ukończył zjazdu 1:31,58 18. 1:19,19 1:21,86 2:41,05 25. 1:54,56 Nie ukończył slalomu
Aleš Gorza 1:31,07 11. 1:17,95 1:21,26 2:39,21 10.
Janez Jazbec 1:18,92 1:21,04 2:39,96 19.
Mitja Valenčič 48,22 52,13 1:40,35 6.
Matic Skube Nie ukończył 1.przejazdu
Bernard Vajdič Nie ukończył 1.przejazdu
Mitja Dragšič Nie ukończył 1.przejazdu

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Tina Maze 1:47,94 18. 1:20,63 Silver medal.svg 1:15,39 1:11,76 2:27,15 Silver medal.svg 52,28 52,81 1:45,09 9. 1:25,97 44,56 2:10,53 5.
Maruša Ferk 1:48,24 20. Nie ukończyła zjazdu 53,20 53,83 1:47,03 23. 1:26,15 46,83 2:12,,98 15.
Ana Drev 1:17,63 1:11,20 2:28,83 19. Nie ukończyła 1.przejazdu

Freestyle skiing pictogram.svg Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Filip Flisar Skicross 1:13,46 7. - 1. - 2. - 4. - 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Saša Farič Skicross 1:20,01 16. - 2. - 4. Nie awansowała 14.
Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Nina Bednarik Jazda po muldach 13,79 26. Nie awnsowała

Luge pictogram.svg Saneczkarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Domen Pociecha Jedynki 49,340 49,457 49,587 49,362 3:17,746 27.

Skeleton pictogram.svg Skeleton[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Anže Šetina 54,50 54,35 53,75 Nie awansował 2:42,60 21.

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Kwalifikacje Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna HS-106 Robert Kranjec Nie musiał startować w kwalifikacjach 102,0 129,0 102,5 130,5 259,5 6.
Peter Prevc 101,5 127,0 100,0 124,0 104,5 130,5 259,5 7.
Primož Pikl 97,5 116,5 97,5 117,5 97,5 117,0 234,5 24.
Jernej Damjan 102,5 126,5 93,5 108,0 Nie awansował 108,0 38.
Skocznia duża K-140 Robert Kranjec Nie musiał startować w kwalifikacjach 118,5 99,3 135,5 134,4 233,7 9.
Peter Prevc 129,5 122,1 124,5 111,6 124,0 110,7 222,3 16.
Mitja Mežnar 120,0 101,0 119,0 99,7 118,5 98,8 198,5 29.
Jernej Damjan 129,5 121,1 114,0 89,7 Nie awansował 89,7 33.
Konkurs drużynowy K-120 Primož Pikl
Mitja Mežnar
Peter Prevc
Robert Kranjec
124,0
126,5
132,0
129,0
109,2
114,7
127,1
121,2
119,5
131,0
127,5
139,0
102,1
124,3
118,0
142,2
958,8 8.

Snowboarding pictogram.svg Snowboard[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas 1. zjazdu Czas 2. zjazdu Najlepszy czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Cross Rok Rogelj 1:23,37 1:23,50 1:23,37 22. - 4. Nie awansował 24.
Konkurencja Zawodnik
Runda kwalifikacyjna 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał Pozycja
czas Pzycja Przeciwnik
Strata
Przeciwnik
Strata
Przeciwnik
Strata
Przeciwnik
Strata
Slalom gigant równoległy Žan Košir 1:18,31 12. Matthew Morison Kanada
0.00
Benjamin Karl Austria
Dyskwalifikacja
Nie awansował 6.
Rok Flander 1:18,64 15. Sylvain Dufour Francja
0.00
Jasey-Jay Anderson Kanada
+ 7.02
Nie awansował 8.
Rok Marguč 1:21,09 23. Nie awansował 23.
Izidor Šušteršič 1:22,01 25. Nie awansował 25.

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Półfinał Finał
1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce 1. zjazd 2. zjazd Najlepszy Miejsce
Halfpipe Cilka Sadar 18,2 26,8 26,8 18. 30,1 21,5 30,1 11. Nie awansowała 17.
Konkurencja Zawodniczka
Runda kwalifikacyjna 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał Pozycja
czas Pzycja Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Przeciwniczka
Strata
Slalom gigant równoległy Glorija Kotnik 1:32,11 27. Nie awansowała 27.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Taja-Gregorin (ang.). olympics.org. [dostęp 2017-12-22].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]