Scott Travis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Scott Travis
Ilustracja
Scott Travis
Data i miejsce urodzenia 6 września 1961
Norfolk, Stany Zjednoczone
Instrumenty perkusja
Gatunki heavy metal, speed metal
Zawód perkusista
Aktywność od 1981
Zespoły
Judas Priest
Racer X

Scott Travis (ur. 6 września 1961 w Norfolk) – jest zdobywcą Grammy Award, amerykańskim muzykiem rockowycm, najbardziej znany jako perkusista brytyjskiego heavy metalowego zespołu Judas Priest i amerykańskiego heavy metalowego zespołu Racer X.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Urodzony w Norfolk, Wirginii, Scott był słynnym perkusistą na lokalnej scenie muzycznej w regionie znanym jako Hampton Roads we wczesnych latach osiemdziesiątych XX wieku. Grał z zespołami w klubach na wskroś Norfolk, Virginia Beach, Hampton i Newport News. Travis przeprowadził się do  Kalifornii na początku/w połowie lat osiemdziesiątych i grał w rozmaitych lokalnych zespołach, takich jak Hawk. Następnie przeniósł się do Racer X, wraz z Pulem Gilbertem. Bardzo krótko grał w Saints Or Sinners, które potem zmieniło swoją nazwę na The Scream. Grali w nim również koledzy z zespołu Travisa, Bruce Bouillet i John Alderete. Jego wielka kariera zaczęła rozwijać się późno, dziesięć lat po długoletnim graniu w zespole perkusista Judas Priest, Dave Holland opuścił zespół z osobistych powodów.

Travis zawsze chciał grać w Judas Priest.  Jako młody nastolatek często myślał o rozłożeniu swojego zestawu perkusyjnego na parkingu w Hampton Coliseum, w nadziei, że zespół zauważy go przechodząc obok autobusu. Ostatecznie pewnego razu zdecydował poczekać na końcu areny, aby przekazać zespołowi taśmę z nagraniem swojej gry. W tamtym czasie Holland wciąż jeszcze był perkusistą zespołu, więc i tak nigdy nic nie wywiązało się z tego spotkania. Kiedy Holland opuścił Judas Priest w 1989 usłyszał o tym Jeff Martin, ponieważ przyjaźnił się z Robem Halfordem. Pewnego dnia zadzwonił do Travisa i powiedział: "Zgadnij, kto potrzebuje perkusisty?".

Travis pojawił się na przesłuchaniu i w 1989 zdobył tę posadę. Tak więc stał się pierwszym nie pochodzącą z Wielkiej Brytanii muzykiem grającym w zespole. Travis wciąż spełnia obowiązki perkusisty dla jego wcześniejszego zespołu - Racer X.

Grał w zespole Halforda  - Fight, od 1993 do 1995. Ale do tej pory najbardziej znany jest z pracy z Judas Priest. Cieszy się szerokim uznaniem od czasu swojego debiutu na ich albumie Painkiller w 1990 roku.

Travis był również w dużej mierze odpowiedzialny za zatrudnienie Tima "Rippera" Owensa, na miejsce Halforda w Judas Priest. Owens pozostał w zespole do ponownego połączenia się w 2003 roku.

Powszechnie mylone jest, że Scott jest leworęczny. W rzeczywistości równie sprawnie posługuje się obiema rękoma i gra w różnych stylach.

Instrumentarium[edytuj | edytuj kod]

Scott zawsze używał zestawu perkusyjnego Tama do 2008 roku. Pierwszą nogą na "Nostradamus Tour" Judas Priest grał na zestawie Pearl, następnie podłączonym do zestawu DW dla drugiej nogi. Zawsze używał zestawu DW na występie NAMM ze swoim zespołem Racer X. Jego zestaw DW to: dwa 23"x24" basowe bębny, werble 14"x6.5", 10"x9", 12"x9" i 14"x10" rack tomy, a także 16"x14" i 18"x16" floor tomy. Scott gra na talerzach Paiste  od maja 1987.