Sega Rally

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sega Rally
Producent Sega
Wydawca Sega
Data wydania POL: 18 października 2007[1]
Gatunek Wyścigowa
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 3, PlayStation Portable, Xbox 360, Microsoft Windows
Nośniki DVD (1) + dodatkowa płyta uaktualniająca wersję polską (CD)
Wymagania

Sega Rally Revo – gra komputerowa z serii Sega Rally. Gra oferuje wybór samochodów z napędem na dwa i cztery koła, oraz samochody klasyczne z lat 80 i 90. Polskim wydawcą gry jest CD Projekt. W Europie została wydana pod tytułem Sega Rally.

W grze dostępne są 4 tryby:

  • mistrzostw, w których czasie gracz mierzy się z serią wyścigów, każdy wyścig pozwala zdobyć punkty mistrzostw, co odblokowuje nowe samochody i wyścigi
  • tryb szybkiego wyścigu
  • wyścig z czasem, w którym gracz musi przejechać okrążenie w określonym czasie
  • tryb dla wielu graczy, dzięki któremu zmierzymy się z graczami z całego świata, oraz porozmawiamy dzięki wbudowanemu czatowi.

Dużą nowością w grze jest system kształtowania nawierzchni, pozwala on na tworzenie kolein w drodze, głębszych lub płytszych zależnie od jej rodzaju. Dzięki temu każde okrążenie wygląda nieco inaczej. W grze występuje 15 tras oraz 10 tras w których przemierza się wybrane z poprzednich 15 tras w odwrotnym kierunku. Ścigać można się w scenerii Arktycznej, Tropikalnej, Alpejskiej, Pustynnej i Safari. W grze pilotem podczas jazdy jest Krzysztof Hołowczyc, do wyboru jest również angielski pilot.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sega Rally (PC) (pol.). Gry-Online. [dostęp 2012-10-22].