Sheffield F.C.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Sheffield FC
Ilustracja
Drużyna Sheffield FC w roku 1857.
Pełna nazwa

Sheffield Football Club

Przydomek

The Club
The Ancients (Starożytni)

Data założenia

24 października 1857

Liga

Northern Premier League
Division One South East

Państwo

 Wielka Brytania

Stadion

Coach and Horses Ground
Dronfield
(250 miejsc siedzących)

Prezes

Richard Tims

Trener

Gavin Smith

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Sheffield Football Clubangielski klub piłkarski (amatorski) z siedzibą w Dronfield, założony 24 października 1857 w Sheffield, oficjalnie uznany przez FIFA za najstarszy klub piłkarski na świecie. Uczestnik pierwszego w historii meczu derbowego (Rules derby lub Sheffield derby) przeciwko Hallam FC[1], członek i jeden z założycieli Club of Pioneers.

W swojej historii drużyna grała na wielu stadionach w Sheffield i jego okolicach. Pierwotnie ich "domem" było Bramall Lane (dziś obiekt Sheffield United F.C.). W latach 90. XX wieku domowe mecze rozgrywała na Hillsborough Park, Owlerton Stadium i Don Valley Stadium, po czym osiadła na przedmieściu Sheffield, w Dronfield[2].

W sezonie 2020/21 drużyna seniorska klubu występuje w amatorskiej lidze Northern Premier League Division One South East (8 poziom rozgrywkowy).

24 lipca 2009 na stadionie Suche Stawy w Krakowie - w ramach obchodów 60. rocznicy powstania Nowej Huty - Sheffield FC rozegrał towarzyski mecz z Hutnikiem Kraków, zakończony zwycięstwem Hutnika 3:1[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Where It All Began.... sheffieldfc.com. [dostęp 2013-10-11]. (ang.).
  2. Home of Football - Stadium of Sheffield FC. sheffieldfc.com. [dostęp 2013-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (6 sierpnia 2020)]. (ang.).
  3. Hutnik vs Sheffield Fc.. hutnik.org. [dostęp 2013-10-11]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]