Shoots and Ladders

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Shoots and Ladders
Singel zespołu Korn
z albumu Korn
Wydany 1995
Nagrywany 1994
Gatunek nu metal
Długość 5:22
Wydawnictwo Epic Records
Producent Ross Robinson
Format winyl, CD
Singel po singlu

"Shoots and Ladders" - trzeci singel amerykańskiego zespołu nu-metalowego Korn z ich pierwszej płyty. Tytuł wyśmiewa się i nawiązuje do amerykańskiej gry dziecięcej Chutes and ladders ( również znanej w Wielkiej Brytanii jako "Snakes and Ladders" ). Słowa utworu w większości składają się z rymów przedszkolnych, jest także pierwszym utworem zespołu w którym pojawiają się dudy.

Znaczenie[edytuj | edytuj kod]

Wokalista zespołu Jonathan Davis wyjaśnia znaczenie utworu: Był napisany dlatego że wszystkie te dzieci śpiewają te rymy przedszkolne i nie wiedzą co oryginalnie znaczyły. Wszyscy są tacy radośni kiedy śpiewają 'London Bridge' ale to jest o Czarnej Śmierci. Wszystkie te rymy mają takie złe historie za nimi. Tekst jest z rymów przedszkolnych, i dużo rymów przedszkolnych idzie z powrotem do średniowieczy. Są naprawdę dość zakręcone ( dziwne ) jeżeli znasz ich historię, na przykład Czarna śmierć i takie tam.[1]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Piosenka była nominowana do Nagród Grammy w kategorii Najlepsze Wykonanie Metalowe w 1997 roku. To była pierwsza nominacja Korna w jakiejkolwiek nagrodzie Grammy.


Przypisy

  1. Horror of the Korn (ang.). oocities.org. [dostęp 2018-01-06].