All in the Family

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

All in the Family - sitcom oryginalnie nadawany na kanale CBS od 12 stycznia 1971 roku do 8 kwietnia 1979 roku. We wrześniu 1979 roku program został wznowiony i nadano mu nowy tytuł Archie Bunker's Place. Ta wersja programu emitowana była do roku 1983.

Program, produkowany przez Norman'a Lear'ego, został oparty na brytyjskiej komedii Till Death Us Do Part.[1] Program poruszał sprawy, które wcześniej były uważane za nieodpowiednie dla komedii telewizyjnej w Stanach Zjednoczonych, rasizm, homoseksualizm, prawa kobiet, gwałt, poronienie, rak piersi, wojna w Wietnamie, menopauza oraz impotencja.

Program znajdował się na pierwszym miejscu wczesnych ratingów Nielsen od roku 1971 do 1976. W 2010 roku program był jednym z trzech, obok The Cosby Show i American Idol,które przez pięć sezonów z rzędu utrzymywały się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych. Później jednak ten rekord pobił show American Idol, pozostając na szczycie przez sześć sezonów. TV Guide umieścił program na 4 miejscu listy 50 programów wszech czasów.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]