Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – 1000 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
1000 m mężczyzn
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 13-15 lutego 2014
Gospodarz Soczi
Miejscowość Pałac sportów zimowych Ajsbierg
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Rosja Wiktor Ahn

Rosja Władimir Grigorjew

Holandia Sjinkie Knegt
Strona internetowa
Short track na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
500 m mężczyźni kobiety
1000 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Bieg na 1000 metrów mężczyzn rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbędzie się w dniach 13-15 lutego w pałacu sportów zimowych Ajsbierg w Soczi[1].

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
13 lutego Eliminacje 11:25 14:25
15 lutego Ćwierćfinały 11:43 14:43
Półfinały 12:43 15:43
Finał 13:20 16:20

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Grupa Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Charle Cournoyer  Kanada 1:24,787 Q
2. 1 Christopher Creveling  Stany Zjednoczone 1:25,069 Q
3. 1 Niels Kerstholt  Holandia 1:25,695
4. 1 Jon Eley  Wielka Brytania 1:25,748
1. 2 Olivier Jean  Kanada 1:26,089 Q
2. 2 Sjinkie Knegt  Holandia 1:26,091 Q
3. 2 Mackenzie Blackburn  Chińskie Tajpej 1:26,814
4. 2 Bence Béres  Węgry 1:27,735
1. 3 Władimir Grigorjew  Rosja 1:26,422 Q
2. 3 Han Tianyu  Chińska Republika Ludowa 1:26,530 Q
3. 3 Wladislaw Bykanow  Izrael 1:27,796
4. 3 Richard Shoebridge  Wielka Brytania 1:27,806
1. 4 Wu Dajing  Chińska Republika Ludowa 1:24,950 Q
2. 4 Viktor Knoch  Węgry 1:25,426 Q
3. 4 Sébastien Lepape  Francja 1:49,311 ADV
4 Freek van der Wart  Holandia DSQ
1. 5 Charles Hamelin  Kanada 1:25,742 Q
2. 5 Eduardo Alvarez  Stany Zjednoczone 1:26,070 Q
3. 5 Jack Whelbourne  Wielka Brytania 1:26,086
4. 5 Liang Wenhao  Chińska Republika Ludowa 1:28,065
1. 6 J.R. Celski  Stany Zjednoczone 1:25,428 Q
2. 6 Siemion Jelistratow  Rosja 1:26,121 Q
3. 6 Ryosuke Sakazume  Japonia 1:26,468
4. 6 Maxime Chataignier  Francja 2:20,479
1. 7 Wiktor Ahn  Rosja 1:25,834 Q
2. 7 Sin Da-woon  Korea Południowa 1:25,893 Q
3. 7 Yuzo Takamido  Japonia 1:25,905
4. 7 Robert Seifert  Niemcy 1:29,468
1. 8 Lee Han-bin  Korea Południowa 1:26,502 Q
2. 8 Yuri Confortola  Włochy 1:26,956 Q
3. 8 Shaolin Sándor Liu  Węgry 1:35,935 ADV
4. 8 Thibaut Fauconnet  Francja 2:00,795

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Grupa Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Lee Han-bin  Korea Południowa 1:24,444 Q
2. 1 Han Tianyu  Chińska Republika Ludowa 1:24,490 Q
3. 1 Christopher Creveling  Stany Zjednoczone 1:24,691
4. 1 Shaolin Sándor Liu  Węgry 1:24,691
5. 1 Charle Cournoyer  Kanada 1:25,204
1. 2 Wu Dajing  Chińska Republika Ludowa 1:24,753 Q
2. 2 Władimir Grigorjew  Rosja 1:24,868 Q
3. 2 Sébastien Lepape  Francja 1:25,368
4. 2 Yuri Confortola  Włochy 1:25,428
5. 2 Viktor Knoch  Węgry 1:25,673
1. 3 Wiktor Ahn  Rosja 1:25,666 Q
2. 3 Sjinkie Knegt  Holandia 1:25,695 Q
3. 3 Eduardo Alvarez  Stany Zjednoczone 1:39,092
4. 3 Charles Hamelin  Kanada 1:40,408
1. 4 Sin Da-woon  Korea Południowa 1:24,215 Q
2. 4 Siemion Jelistratow  Rosja 1:24,239 Q
3. 4 Olivier Jean  Kanada 1:24,935
DNF 4 J.R. Celski  Stany Zjednoczone DNF

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

  • QA - awans do finału A
  • QB - awans do finału B
Miejsce Grupa Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Władimir Grigorjew  Rosja 1:25,346 QA
2. 1 Sjinkie Knegt  Holandia 1:25,564 QA
3. 1 Sin Da-woon  Korea Południowa 1:27,258 ADVA
1 Lee Han-bin  Korea Południowa DSQ
1. 2 Wiktor Ahn  Rosja 1:24,102 QA
2. 2 Wu Dajing  Chińska Republika Ludowa 1:24,239 QA
3. 2 Siemion Jelistratow  Rosja 1:24,275 QB
4. 2 Han Tianyu  Chińska Republika Ludowa 1:24,275 QB

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Han Tianyu  Chińska Republika Ludowa 1:29,334
2. Siemion Jelistratow  Rosja 1:29,429

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Wiktor Ahn  Rosja 1:25,325
2. Władimir Grigorjew  Rosja 1:25,399
3. Sjinkie Knegt  Holandia 1:25,611
4. Wu Dajing  Chińska Republika Ludowa 1:25,772
Sin Da-woon  Korea Południowa DSQ

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-08].