Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014
Soczi
Chorąży Hayley Wickenheiser
Liczba zawodników 220 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
10
Srebro
10
Brąz
5
Razem
25

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – kadra sportowców reprezentujących Kanadę na igrzyskach w 2014 roku w Soczi. Kadra liczyła 220 sportowców. Zdobyli oni 25 medali: 10 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Medale według dni
Dzień Data Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg Razem
Dzień 1 08.02 1 1 1 3
Dzień 2 09.02 - 1 - 1
Dzień 3 10.02 2 1 - 3
Dzień 4 11.02 1 - 1 2
Dzień 5 12.02 - 1 - 1
Dzień 6 13.02 - - - -
Dzień 7 14.02 - 1 - 1
Dzień 8 15.02 - - 1 1
Dzień 9 16.02 - 1 1 2
Dzień 10 17.02 - 1 - 1
Dzień 11 18.02 - 2 - 2
Dzień 12 19.02 1 - - 1
Dzień 13 20.02 2 - - 2
Dzień 14 21.02 2 1 1 4
Dzień 15 22.02 - - - -
Dzień 16 23.02 1 - - 1

Zdobyte medale[edytuj]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Gold medal.svg Złoto Justine Dufour-Lapointe Narciarstwo dowolne Jazda po muldach kobiet 22.44 pkt. 8 lutego
Gold medal.svg Złoto Alexandre Bilodeau Narciarstwo dowolne Jazda po muldach mężczyzn 26.31 pkt. 10 lutego
Gold medal.svg Złoto Charles Hamelin Short track 1500 m mężczyzn 2:14.985 min. 10 lutego
Gold medal.svg Złoto Dara Howell Narciarstwo dowolne Slopestyle kobiet 94.20 pkt. 11 lutego
Gold medal.svg Złoto Kaillie Humphries
Heather Moyse
Bobsleje Dwójki kobiet 3:50.61 min. 19 lutego
Gold medal.svg Złoto Jennifer Jones
Kaitlyn Lawes
Jill Officer
Dawn McEwen
Kirsten Wall
Curling Turniej kobiet Wygrana w finale ze Szwecją 6:3. 20 lutego
Gold medal.svg Złoto Reprezentacja Kanady w hokeju na lodzie kobiet Hokej na lodzie Turniej kobiet Wygrana w finale ze Stanami Zjednoczonymi 3:2. 20 lutego
Gold medal.svg Złoto Marielle Thompson Narciarstwo dowolne Skicross kobiet 21 lutego
Gold medal.svg Złoto Brad Jacobs
Ryan Fry
E. J. Harnden
Ryan Harnden
Caleb Flaxey
Curling Turniej mężczyzn Wygrana w finale z Wielką Brytanią 9:3. 21 lutego
Gold medal.svg Złoto Reprezentacja Kanady w hokeju na lodzie mężczyzn Hokej na lodzie Turniej mężczyzn Wygrana w finale ze Szwecją 3:0. 23 lutego
Silver medal.svg Srebro Chloé Dufour-Lapointe Narciarstwo dowolne Jazda po muldach kobiet 21.66 pkt. 8 lutego
Silver medal.svg Srebro Patrick Chan
Meagan Duhamel
Scott Moir
Kirsten Moore-Towers
Dylan Moscovitch
Kaetlyn Osmond
Eric Radford
Kevin Reynolds
Tessa Virtue
Łyżwiarstwo figurowe Zawody drużynowe 65.00 pkt. 9 lutego
Silver medal.svg Srebro Mikaël Kingsbury Narciarstwo dowolne Jazda po muldach mężczyzn 24.71 pkt. 10 lutego
Silver medal.svg Srebro Denny Morrison Łyżwiarstwo szybkie 1000 m mężczyzn 1:08.43 12 lutego
Silver medal.svg Srebro Patrick Chan Łyżwiarstwo figurowe Soliści 275.62 pkt. 14 lutego
Silver medal.svg Srebro Dominique Maltais Snowboarding Snowboard cross kobiet 16 lutego
Silver medal.svg Srebro Tessa Virtue
Scott Moir
Łyżwiarstwo figurowe Pary taneczne 190.99 pkt. 17 lutego
Silver medal.svg Srebro Mike Riddle Narciarstwo dowolne Halfpipe mężczyzn 90.60 pkt. 18 lutego
Silver medal.svg Srebro Marie-Ève Drolet
Jessica Hewitt
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
Short track Sztafeta kobiet 4:10.641 18 lutego
Silver medal.svg Srebro Kelsey Serwa Narciarstwo dowolne Skicross kobiet 21 lutego
Bronze medal.svg Brąz Mark McMorris Snowboarding Slopestyle mężczyzn 88.75 pkt. 8 lutego
Bronze medal.svg Brąz Kim Lamarre Narciarstwo dowolne Slopestyle kobiet 85.00 pkt. 11 lutego
Bronze medal.svg Brąz Denny Morrison Łyżwiarstwo szybkie 1500 m mężczyzn 1:45.22 min. 15 lutego
Bronze medal.svg Brąz Jan Hudec Narciarstwo alpejskie Supergigant mężczyzn 1:18.67 min. 16 lutego
Bronze medal.svg Brąz Charle Cournoyer Short track 500 m mężczyzn 41.617 sek. 21 lutego

Skład reprezentacji[edytuj]

Biathlon[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja

Zawodnik

Czas

Miejsce

Sprint Rosanna Crawford 22:10,8 25.
Megan Imrie 22:19,5 31.
Zina Kocher 22:25,5 32.
Megan Heinicke 23:34,5 59.
Bieg pościgowy Rosanna Crawford 34:15,6 45.
Megan Imrie 32:22,7 28.
Zina Kocher 32:15,1 25.
Megan Heinicke DNF DNF
Bieg indywidualny Rosanna Crawford 53:29,8 67.
Megan Imrie 48:32,7 30.
Zina Kocher 53:00,7 63.
Megan Heinicke 50:26,8 51.
Bieg masowy Rosanna Crawford - -
Megan Imrie 38:59,0 28.
Zina Kocher - -
Megan Heinicke - -
Sztafeta Rosanna Crawford 1:12:21,5 8.
Megan Imrie
Zina Kocher
Megan Heinicke

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja

Zawodnik

Czas

Strzelanie

Miejsce

Sprint Jean-Philippe Leguellec 24:43,2 0+0 5.
Scott Perras 27:32,1 2+1 74.
Brendan Green 25:31,7 1+0 23.
Nathan Smith 25:09,7 0+0 13.
Bieg pościgowy Jean-Philippe Leguellec 35:45,3 0+0+2+1 26.
Scott Perras - - -
Brendan Green 36:21,2 2+1+1+0 35.
Nathan Smith 34:37,7 0+0+1+0 11.
Bieg indywidualny Jean-Philippe Leguellec 53:25,5 0+1+0+1 35.
Scott Perras 56:04,3 0+3+1+0 59.
Brendan Green 52:05,3 0+1+1+0 21.
Nathan Smith 52:41,3 0+2+0+1 25.
Bieg masowy Jean-Philippe Leguellec 43:41,6 0+0+0+1 10.
Scott Perras - - -
Brendan Green 43:38,3 1+1+0+0 9.
Nathan Smith DNF DNF DNF
Sztafeta Jean-Philippe Leguellec 1:13:46,2 1+10 7.
Scott Perras
Brendan Green
Nathan Smith

Konkurencja

Zawodnik

Czas

Strzelanie

Miejsce

Sztafeta mieszana Megan Imrie 1:13:27,7 0+8 12.
Rosanna Crawford
Brendan Green
Scott Perras

Biegi narciarskie[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Ćwierćfinały Półfinały Finały
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg łączony Amanda Ammar 44:24.3 55.
Emily Nishikawa 42:04.7 42.
Brittany Webster 43:25.6 51.
Bieg indywidualny stylem klasycznym Amanda Ammar 32:58.8 55.
Daria Gaiazova 31:47.0 44.
Brittany Webster 31:41.0 42.
Heidi Widmer 33:01.9 57.
Bieg masowy stylem dowolnym Amanda Ammar 1:22:03.7 49.
Emily Nishikawa 1:21:38.6 47.
Brittany Webster 1:21:05.5 46.
Heidi Widmer 1:24:11.5 52.
Sztafeta Daria Gaiazova
Perianne Jones
Emily Nishikawa
Brittany Webster
59:13.6 14.
Sprint stylem dowolnym Chandra Crawford 2:43.59 44. NQ
Daria Gaiazova 2:40.04 27. 2:40.45 5. NQ
Perianne Jones 2:38.63 23. 2:38.66 5. NQ
Heidi Widmer 2:43.36 43. NQ
Sprint drużynowy stylem klasycznym Daria Gaiazova
Perianne Jones
17:09.13 5. NQ

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Ćwierćfinały Półfinały Finały
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bieg łączony Ivan Babikov 1:10:14.6 25.
Alex Harvey 1:10:00.2 18.
Graeme Killick 1:13:16.1 45.
Bieg indywidualny stylem klasycznym Ivan Babikov 41:49.2 39.
Alex Harvey DNF
Devon Kershaw 41:17.1 35.
Graeme Killick 44:04.8 65.
Bieg masowy stylem dowolnym Ivan Babikov 1:47:41.8 20.
Jesse Cockney 1:59:16.6 56.
Alex Harvey 1:47:40.9 19.
Graeme Killick 1:48:22.4 28.
Sztafeta Ivan Babikov
Jesse Cockney
Graeme Killick
Len Väljas
1:33:19.0 12.
Sprint stylem dowolnym Jesse Cockney 3:44.36 53. NQ
Alex Harvey 3:36.08 19. 3:37.89 4. NQ
Devon Kershaw 3:45.77 56. NQ
Len Väljas 3:39.87 36. NQ
Sprint drużynowy stylem klasycznym Alex Harvey
Devon Kershaw
24:20.37 6. NQ

Bobsleje[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja Zawodniczki 1. przejazd 2. przejazd 3. przejazd 4. przejazd Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Dwójki kobiet Jennifer Ciochetti
Chelsea Valois
58.43 13. 58.63 15. 58.72 12. 58.71 11. 3:54.49 13.
Kaillie Humphries
Heather Moyse
57.39 2. 57.73 2. 57.57 1. 57.92 1. 3:50.61 Gold medal.svg

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja Zawodnicy 1. przejazd 2. przejazd 3. przejazd 4. przejazd Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Dwójki mężczyzn Bryan Barnett
Justin Kripps
56.56 6. 56.70 6. 56.42 4. 56.94 14. 3:46.62 6.
Lascelles Brown
Lyndon Rush
56.61 7. 56.87 9. 56.64 9. 56.76 9. 3:46.88 9.
Jesse Lumsden
Christopher Spring
56.66 10. 56.77 7. 56.62 8. 56.74 7. 3:46.79 7.
Czwórki mężczyzn Bryan Barnett
James McNaughton
Tim Randall
Christopher Spring
55.50 12. 55.70 18. 55.88 =13. 55.76 13. 3:42.84 13.
David Bissett
Lascelles Brown
Lyndon Rush
Neville Wright
55.35 11. 55.43 =7. 55.60 =8. 55.38 5. 3:41.76 9.
Ben Coakwell
Justin Kripps
Jesse Lumsden
Cody Sorensen
Luke Demetre[1]
Graeme Rinholm[2]
55.17 8. 59.91 30. 55.72 10. NQ 2:50.80 30.

Curling[edytuj]

Kobiety[edytuj]

 Kanada Round Robin Play-off W P Miejsce
1 2 4 5 6 8 9 10 12 PF F
Chińska Republika Ludowa Szwecja Wielka Brytania Dania Szwajcaria Japonia Rosja Stany Zjednoczone Korea Południowa Wielka Brytania Szwecja
9:2 9:3 9:6 8:5 8:5 8:6 5:3 7:6 9:4 6:4 6:3 11 0 1. - Gold medal.svg

Mężczyźni[edytuj]

 Kanada Round Robin Play-off W P Miejsce
1 2 3 5 6 7 9 10 11 PF F
Niemcy Szwajcaria Szwecja Rosja Dania Norwegia Wielka Brytania Stany Zjednoczone Chińska Republika Ludowa Chińska Republika Ludowa Wielka Brytania
11:8 4:5 6:7 7:4 7:6 10:4 7:5 8:6 9:8 10:6 9:3 9 2 1. - Gold medal.svg

Hokej na lodzie[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Bramkarki
Obrona
Napad
Kanada Kanada Grupa A Półfinał Finał Miejsce
Szwajcaria Finlandia Stany Zjednoczone Szwajcaria Stany Zjednoczone
5:0 3:0 3:2 3:1 3:2 Gold medal.svg

Mężczyźni[edytuj]

Bramkarze
Obrona
Napad
Kanada Kanada Grupa B Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Norwegia Austria Finlandia Łotwa Stany Zjednoczone Szwecja
3:1 6:0 2:1 2:1 1:0 3:0 Gold medal.svg

Łyżwiarstwo figurowe[edytuj]

Konkurencja Zawodnicy PK/TOr PD/TD Suma
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Soliści Patrick Chan 97.52 2. 178.10 2. 275.62 Silver medal.svg
Liam Firus 55.04 28. NQ
Kevin Reynolds 68.76 17. 153.47 10. 222.23 15.
Solistki Gabrielle Daleman 52.61 19. 95.83 16. 148.44 17.
Kaetlyn Osmond 56.18 13. 112.80 13. 168.98 13.
Pary sportowe Meagan Duhamel
Eric Radford
72.21 5. 127.32 7. 199.53 7.
Paige Lawrence
Rudi Swiegers
58.97 13. 103.01 14. 161.98 14.
Kirsten Moore-Towers
Dylan Moscovitch
70.92 6. 131.18 5. 202.10 5.
Pary taneczne Alexandra Paul
Mitchell Islam
55.91 18. 82.79 16. 138.70 18.
Tessa Virtue
Scott Moir
76.33 2. 114.66 2. 190.99 Silver medal.svg
Kaitlyn Weaver
Andrew Poje
65.93 7. 103.18 5. 169.11 5.

Drużynowo

Konkurencja Zawodnik Soliści Solistki Pary sportowe Pary taneczne Wynik
SP FS SP FS SP FS SD FD Punkty Miejsce
Zawody drużynowe Patrick Chan (M)
Kevin Reynolds (M)
Kaetlyn Osmond (K)
Meagan Duhamel / Eric Radford (PS)
Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (PS)
Tessa Virtue / Scott Moir (PT)
89.71
(8 pkt)
167.92
(9 pkt)
62.54
(6 pkt)
110.73
(6 pkt)
73.10
(9 pkt)
129.74
(9 pkt)
72.98
(9 pkt)
107.56
(9 pkt)
65 Silver medal.svg

Łyżwiarstwo szybkie[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja Zawodniczka Wyścig 1. Wyścig 2. Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ivanie Blondin 3000 metrów 4:18.69 24.
5000 metrów 7:20.10 14.
Anastasia Bucsis 500 metrów 39.272 27. 39.25 28. 78.522 28.
Kali Christ 1000 metrów 1:17.41 21.
1500 metrów 1:58.63 16.
Marsha Hudey 500 metrów 39.59 32. 39.63 33. 79.22 32.
Kaylin Irvine 1000 metrów 1:17.24 18.
Christine Nesbitt 500 metrów 38.53 11. 38.61 12. 77.15 12.
1000 metrów 1:15.62 9.
1500 metrów 1:58.67 17.
Brittany Schussler 1000 metrów 1:18.53 30.
1500 metrów 2:00.65 26.
3000 metrów 4:14.65 19.
Brianne Tutt 1500 metrów 2:03.69 35.
Danielle Wotherspoon-Gregg 500 metrów 39.76 33. 39.56 32. 79.32 33.
Zawodniczki Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczki
Czas
Przeciwniczki
Czas
Przeciwniczki
Czas
Miejsce
Ivanie Blondin
Kali Christ
Christine Nesbitt
Brittany Schussler
Bieg drużynowy RosjaRosja
P 3:02.06
NQ O 5. miejsce
Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone
W 3:02.44
5.

Mężczyźni[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Wyścig 1. Wyścig 2. Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Vincent De Haître 1000 m 1:10.04 20.
1500 m 1:49.42 33.
William Dutton 500 m 35.278 18. 35.17 11. 70.448 14.
1000 m 1:10.61 26.
Mathieu Giroux 1500 m 1:47.65 19.
5000 m 6:35.77 22.
Jamie Gregg 500 metrów 35.17 13. 35.10 8. 70.27 11.
Gilmore Junio 500 metrów 35.15 11. 35.09 7. 70.25 10.
Lucas Makowsky 1500 m 1:48.51 28.
Denny Morrison 1000 m 1:08.43 Silver medal.svg
1500 m 1:45.22 Bronze medal.svg
Muncef Ouardi 500 m 35.395 23. 35.60 29. 70.995 25.
1000 m 1:11.07 32.
Zawodnicy Konkurencja Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy
Czas
Przeciwnicy
Czas
Przeciwnicy
Czas
Miejsce
Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
Bieg drużynowy Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone
W 3:43.30
Korea PołudniowaKorea Południowa
P 3:45.28
O 3. miejsce
PolskaPolska
P 3:44.27
4.

Narciarstwo alpejskie[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja Zawodniczka Zjazd 1. Zjazd 2. Suma Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce
Zjazd Larisa Yurkiw 1:43.46 20.
Supergigant Marie-Michèle Gagnon DNF
Marie-Pier Préfontaine 1:28.67 20.
Larisa Yurkiw DNF
Slalom gigant Marie-Michèle Gagnon DNF
Erin Mielzynski 1:21.25 20. 1:19.44 18. 2:40.69 21.
Marie-Pier Préfontaine DNF
Slalom Marie-Michèle Gagnon 54.32 10. 53.05 15. 1:47.37 9.
Erin Mielzynski DNF
Brittany Phelan 56.41 17. 52.70 12. 1:49.11 15.
Ellie Terwiel DNF
Superkombinacja Marie-Michèle Gagnon 1:45.39 21. DNF

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Zjazd 1. Zjazd 2. Suma Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce
Zjazd Erik Guay 2:07.04 10.
Jan Hudec 2:08.49 21.
Manuel Osborne-Paradis 2:09.00 25.
Benjamin Thomsen 2:08.00 19.
Supergigant Erik Guay DNF
Jan Hudec 1:18.67 Bronze medal.svg
Manuel Osborne-Paradis 1:20.19 24.
Morgan Pridy 1:19.19 10.
Slalom gigant Phillip Brown 1:24.82 32. 1:25.09 24. 2:49.91 29.
Trevor Philp 1:24.38 31. 1:25.17 25. 2:49.55 25.
Morgan Pridy 1:25.95 39. 1:26.01 =30. 2:51.96 33.
Slalom Phillip Brown 49.97 34. 59.68 21. 1:49.65 21.
Michael Janyk 48.82 22. 55.54 12. 1:44.36 16.
Trevor Philp 49.55 =29. DNF
Brad Spence 49.55 =29. DSQ
Superkombinacja Morgan Pridy 1:56.21 25. 53.82 19. 2:50.03 20.

Narciarstwo dowolne[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Finały
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Halfpipe Rosalind Groenewoud 82.00, 78.40 6. 5.40, 74.20 7.
Keltie Hansen 8.60, 66.20 13. NQ
Slopestyle Dara Howell 88.80, 35.20 1. 94.20, 48.40 Gold medal.svg
Kim Lamarre 85.40, 38.00 2. 15.00, 85.00 Bronze medal.svg
Yuki Tsubota 76.60, 81.00 4. 71.60, 28.40 6.
Kaya Turski 14.60, 28.00 19. NQ
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Finały
Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Jazda po muldach Chloé Dufour-Lapointe 22.64 2. 21.65 3. 21.70 2. 21.66 Silver medal.svg
Justine Dufour-Lapointe 22.28 3. 21.54 4. 21.64 3. 22.44 Gold medal.svg
Maxime Dufour-Lapointe 20.88 8. 20.33 11. 18.64 12. NQ
Audrey Robichaud 20.61 9. 20.41 10. 20.35 10. NQ
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Klasyfikacja
końcowa
Skicross Kelsey Serwa 1:21.45 1. 1. Q 1. Q 2. FA 2. Silver medal.svg
Georgia Simmerling 1:22.52 8. 1. Q DNF NQ 14.
Marielle Thompson 1:21.56 3. 1. Q 1. Q 1. FA 1. Gold medal.svg

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Finały
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Halfpipe Noah Bowman 80.60, 77.80 7. 80.40, 82.60 5.
Justin Dorey 91.60, 6.40 1. 20.40, 14.20 12.
Matt Margetts 66.80, 17.80 15. NQ
Mike Riddle 82.20, 75.00 6. 71.40, 90.60 Silver medal.svg
Slopestyle Alex Beaulieu-Marchand 20.00, 85.60 6. 5.00, 21.40 12.
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Finały
Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Jazda po muldach Alexandre Bilodeau 24.70 1. 22.49 8. 23.89 3. 26.31 Gold medal.svg
Marc-Antoine Gagnon 22.90 5. 23.45 4. 24.16 2. 23.35 4.
Mikael Kingsbury 23.81 2. 24.31 3. 24.54 1. 24.71 Silver medal.svg
Philippe Marquis 22.43 6. 24.32 2. 22.25 9. NQ
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Finały
Skok 1 Skok 2 Skok 1 Skok 2 Skok 3
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Skoki akrobatyczne Travis Gerrits 76.92 19. 112.39 10. 107.29 6. 111.95 7. NQ
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Klasyfikacja
końcowa
Skicross Christopher Del Bosco 1:15.91 2. 3. NQ 17.
Dave Duncan 1:17.31 6. 4. NQ 26.
Brady Leman 1:16.43 3. 1. Q 1. Q 1. FA 4. 4.

Saneczkarstwo[edytuj]

Konkurencja Zawodnik 1. przejazd 2. przejazd 3. przejazd 4. przejazd Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jedynki mężczyzn Samuel Edney 52.783 14. 52.546 6. 52.268 11. 52.180 9. 3:29.777 11.
John Fennell 53.350 27. 53.561 30. 52.879 27. 52.926 29. 3:32.716 27.
Mitchel Malyk 53.367 28. 53.401 29. 52.756 =24. 52.633 24. 3:32.157 26.
Dwójki mężczyzn Tristan Walker
Justin Snith
49.857 4. 49.983 6. 1:39.840 4.
Jedynki kobiet Alex Gough 50.464 5. 50.402 5. 50.286 4. 50.426 5. 3:21.578 4.
Arianne Jones 50.993 13. 50.837 15. 50.745 11. 50.608 10. 3:23.183 13.
Kimberley McRae 50.465 6. 50.454 6. 50.356 5. 50.620 =11. 3:21.895 5.
Sztafeta Sam Edney
Alex Gough
Justin Snith
Tristan Walker
54.643 4. 56.197 5. 56.555 5. 2:47.395 4.

Short track[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Zawodniczka Konkurencja Bieg Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Marie-Éve Drolet Bieg na 1000 m 1:31.273 2. Q 1:31.668 2. NQ 12.
Bieg na 1500 m 2:24.859 2. Q 2:19.516 3. FB 2:25.870 8.
Jessica Hewitt Bieg na 500 m 43.447 2. Q 1:00.971 4. NQ 13.
Valérie Maltais Bieg na 500 m 44.093 1. Q 43.550 3. NQ 9.
Bieg na 1000 m 1:28.771 1. Q 1:29.037 1. Q 1:56.511 4. FB 1:36.863 6.
Bieg na 1500 m 2:27.721 2. Q 2:23.069 3. FB 2:24.711 6.
Marianne St-Gelais Bieg na 500 m 43.729 1. Q 43.595 2. Q 44.069 3. FB 44.359 7.
Bieg na 1000 m 2:05.206 4. NQ 28.
Bieg na 1500 m 2:27.071 4. NQ 22.
Marie-Éve Drolet
Jessica Hewitt
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
Sztafeta 4:08.871 2. FA 4:10.641 Silver medal.svg

Mężczyźni[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Bieg Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Charle Cournoyer Bieg na 500 m 41.180 1. Q 41.060 2. Q 40.945 2. FA 41.617 Bronze medal.svg
Bieg na 1000 m 1:24.787 1. Q 1:25.204 5. NQ 17.
Michael Gilday Bieg na 1500 m 2:16.468 2. Q DSQ NQ 17.
Charles Hamelin Bieg na 500 m 1:18.871 4. NQ 32.
Bieg na 1000 m 1:25.742 1. Q 1:40.408 4. NQ 14.
Bieg na 1500 m 2:16.903 1. Q 2:14.480 1. FA 2:14.985 Gold medal.svg
François Hamelin Bieg na 1500 m 2:13.935 2. Q 2:16.473 4. FB 2:21.592 9.
Olivier Jean Bieg na 500 m 41.616 1. Q 41.760 4. NQ} 13.
Bieg na 1000 m 1:26.089 1. Q 1:24.935 3. NQ 9.
Charle Cournoyer
Michael Gilday
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
Sztafeta 6:48.186 4. FB 6:43.747 6.

Skeleton[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja

Zawodniczka

1. przejazd

2. przejazd

3. przejazd

4. przejazd

Suma

Czas

Miejsce

Czas

Miejsce

Czas

Miejsce

Czas

Miejsce

Czas

Miejsce

Ślizg kobiet Mellisa Hollingsworth 59,68 15. 59,70 17. 58,68 10. Q 58,15 =2. 3:56,21 =11.
Sarah Reid 59,14 7. 59,17 8. 58,27 4. Q 58.15 =2. 3:54,73 7.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja

Zawodnik

1. przejazd

2. przejazd

3. przejazd

4. przejazd

Suma

Czas

Miejsce

Czas

Miejsce

Czas

Miejsce

Czas

Miejsce

Czas

Miejsce

Ślizg mężczyzn Eric Neilson 57,41 12. 57,01 8. 57,25 14. Q 57,10 14. 3:48,77 13.
John Fairbairn 57,34 11. 56,92 4. 56,91 7. Q 56,96 =10. 3:48,13 7.

Skoki narciarskie[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja Zawodniczka Runda 1. Runda 2. Suma
Odległość Punkty Miejsce Odległość Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Skocznia normalna Taylor Henrich 97.5 118.2 7. 96.0 112.2 14. 230.4 13.
Atsuko Tanaka 97.5 117.8 8. 95.0 113.5 12. 231.3 12.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Runda 1. Runda 2. Suma
Odległość Punkty Miejsce Odległość Punkty Miejsce Odległość Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Skocznia normalna MacKenzie Boyd-Clowes 95.0 113.4 21. Q 96.0 114.4 36. NQ
Dusty Korek 92.5 107.4 28. Q 93.5 111.1 39. NQ
Trevor Morrice 86.0 88.7 47. NQ
Matthew Rowley 90.5 100.0 41. NQ
Skocznia duża MacKenzie Boyd-Clowes 124.0 105.5 19. Q 132.0 120.1 19. Q 123.5 117.8 24. 237.9 25.
Dusty Korek 109.0 82.7 42. NQ
Trevor Morrice 113.0 84.5 40. Q 121.5 103.4 42. NQ
Matthew Rowley 110.5 88.4 38. Q DSQ NQ
Drużynowo MacKenzie Boyd-Clowes
Dusty Korek
Trevor Morrice
Matthew Rowley
488.0 399.2 12. NQ

Snowboard[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Klasyfikacja
końcowa
Slalom gigant równoległy Caroline Calvé 1:48.79 8. Q RosjaIluchina
W -0.03
JaponiaTakeuchi
P +4.00
NQ
Ariane Lavigne 1:51.69 14. Q SzwajcariaZogg
W -0.12
RosjaZawarzina
P +7.27
NQ
Marianne Leeson 1:47.41 5. Q SzwajcariaJenny
W -0.30
AustriaMeschik
P +0.30
NQ
Slalom równoległy Caroline Calvé 1:06.15 26. NQ
Ariane Lavigne 1:05.60 17. NQ
Marianne Leeson 1:06.26 27. NQ
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Klasyfikacja
końcowa
Snowboard cross Dominique Maltais 1:22.26 3. 1. Q 1. FA 2. Silver medal.svg
Maelle Ricker 1:22.44 4. DNF NQ 21.
Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Półfinały Finały
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Halfpipe Alexandra Duckworth 42.25, 69.75 7. Q 30.50, 25.75 11. NQ
Mercedes Nicoll 43.50, 26.50 12. NQ
Katie Tsuyuki 45.75, 54.25 9. Q 55.50, 56.25 7. NQ
Slopestyle Jenna Blasman 60.25, 51.50 6. Q 33.25, 10.50 11. NQ
Spencer O’Brien 82.75, 65.00 3. Q 30.00, 35.00 12.

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Klasyfikacja
końcowa
Slalom gigant równoległy Jasey-Jay Anderson 1:39.47 13. Q SłoweniaMarguč
P +0.47
NQ
Michael Lambert 1:43.69 27. NQ
Matthew Morison 1:39.62 14. Q NiemcyBussler
P +0.30
NQ
Slalom równoległy Jasey-Jay Anderson 59.77 15. Q SłoweniaKošir
P +0.44
NQ
Michael Lambert 59.80 16. Q RosjaWild
P +1.78
NQ
Matthew Morison 59.96 18. NQ
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Miejsce Klasyfikacja
końcowa
Snowboard cross Rob Fagan Odwołane DSQ NQ 25.
Kevin Hill 3. Q 2. Q DNF FB 2. 7.
Jake Holden 4. NQ 25.
Chris Robanske 2. Q DSQ NQ 17.
Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Półfinały Finały
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Halfpipe Crispin Lipscomb 29.25, 65.25 12. NQ
Derek Livingston 34.25, 70.25 10. NQ
Brad Martin 31.25, 22.50 19. NQ
Slopestyle Mark McMorris 29.50, 89.25 7. Q 55.50, 89.25 3. Q 33.75, 88.75 Bronze medal.svg
Maxence Parrot 91.75, 97.50 1. Q 47.00, 87.25 5.
Charles Reid 54.50, 75.50 9. Q 46.25, 43.50 14. NQ
Sebastien Toutant 74.25, 87.25 3. Q 54.50, 58.50 9.


Przypisy

  1. W trzecim przejeździe zastąpił Bena Coakwella
  2. W trzecim przejeździe zastąpił Cody'ego Sorensena.

Bibliografia[edytuj]