Special Forces

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Special Forces
Producent MicroProse
Wydawca MicroProse
Data wydania 1992
Gatunek Zręcznościowa, strzelanka
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, Atari ST
Nośniki dyskietka
Wymagania

Amiga: 1 MB RAM

Kontrolery Mysz, klawiatura, dżojstik

Special Forceskomputerowa gra zręcznościowa stworzona i wydana przez studio MicroProse w 1992 roku. Gracz ma w niej do dyspozycji oddział komandosów, który wykonuje wiele zróżnicowanych misji.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W grze Special Forces gracz kieruje grupą czterech żołnierzy sił specjalnych. Celem gry jest wykonanie różnorodnych misji: od eskortowania jeńców wojennych po wysadzanie mostów i ciężarówek. Gra dzieli się na cztery scenariusze rozgrywające się w różnych sceneriach wojennych, a każdy scenariusz jest podzielony na cztery misje[1].

Przed rozgrywką gracz wybiera czterech żołnierzy spośród ośmiu mu zaprezentowanych. Każdy żołnierz różni się specjalnością, posiadaną bronią oraz maksymalnym udźwigiem ciężaru. Następnie gracz wybiera dla każdej kierowanej osoby broń, jaką dany żołnierz może udźwignąć[1].

Podczas walki dostępne są dwa rodzaje map. Mapa bitewna pokazuje żołnierzy oraz otaczający ich teren, natomiast mapa terenu przedstawia cały obszar misji. Żołnierze kierowani przez gracza mogą strzelać w kierunku przeciwników oraz podkładać ładunki wybuchowe. Zarówno postacie gracza, jak i komputerowi wrogowie mogą chować się w budynkach bądź za osłonami terenowymi. Po udanym zakończeniu misji żołnierze zostają ewakuowani oraz uhonorowani odznaczeniami i awansem[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Steve White. Special Forces. „Amiga Action 29”, s. 70–71, luty 1992.