Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Znacznik: Anulowanie edycji
 
== Publikacje ==
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe wydaje podręczniki dla szkół podstawowych i średnichponadgimnazjalnych do matematyki, języka polskiego, historii, fizyki, biologii i plastyki. Oprócz podręczników do matematyki z serii ''Matematyka z plusem'' – GWO wydaje książki do języka polskiego (''Między nami'' i ''Nauka o języku'' – szkoła podstawowa i gimnazjum, ''Między tekstami'' – szkoła średnia), historii (''Podróże w czasie'' – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia), fizyki (''Fizyka z plusem'' – gimnazjum), orazbiologii książki(''Biologia pomocnicze.z Kiedyśtangramem'' produkowało jeszczeszkoła podręcznikiśrednia) doi naukiplastyki biologii,(''Świeżo imalowane'' plastyki– szkoła podstawowa) oraz książki pomocnicze. {{fakt|Oprócz tego w ramach programu Lepsza Szkoła, oferuje serię testów sprawdzających umiejętności uczniów, ''Sesje z Plusem''.|data=2016-02}}
 
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe realizuje również projekty interaktywne, w skład których wchodzą kursy internetowe ([https://matematura.gwo.pl/ Matematura.pl], Matlandia, Gimplus), [https://mapyonline.gwo.pl/ internetowe mapy historyczne] (''Historyczna Mapa Polski'' oraz ''Mapa Imperium Rzymskiego''), jak i aplikacje online, wspierające pracę nauczycieli (''Kompozytor klasówek'').
 
== Projekty edukacyjne ==
Wydawnictwo zainicjowało w 2002 roku projekt edukacyjny ''Lepsza Szkoła'' obejmujący nauczycieli matematyki, języka polskiego, historii, fizyki i biologii. Jego główne cele to badanie efektywności nauczania, rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej oraz kształcenie nauczycieli. KolejnymTakże projektem była pomoc w rozwojuprojekt ''AkademiiInteraktywna 30+matematyka'' założonejmający przezna Gdańskącelu Fundacjępodwyższenie Rozwojupoziomu oraznauczania Fundacjęmatematyki dlaw Uniwersytetugimnazjach Jagiellońskiego. Akademia 30+ to projekt typuz [[OrganizacjaPowiat non-profitkartuski|non-profitpowiatu kartuskiego]], działającyprzez wupowszechnienie [[Kraków|Krakowie]],nowoczesnych [[Częstochowa|Częstochowie]]metod oraznauczania wmatematyki [[Trójmiasto|Trójmieście]].z Dziękizastosowaniem Akademiiinnowacyjnych 30+narzędzi osobymultimedialnych czynne zawodowo,tablic któreinteraktywnych. nieProjekt majązakładał, dużoże wolnegodzięki czasu,wykorzystaniu mogąnowoczesnych dalejtechnologii kształcićuda się iskupić rozwijaćuwagę swojeuczniów, zwiększając ich zainteresowaniamotywację, uczęszczajączaangażowanie naw warsztatytok izajęć, wykładya prowadzonetym przezsamym specjalistów z całejefektywność Polskinauki.
Kolejnym projektem była pomoc w rozwoju ''Akademii 30+'' założonej przez Gdańską Fundację Rozwoju oraz Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Akademia 30+ to projekt typu [[Organizacja non-profit|non-profit]], działający w [[Kraków|Krakowie]], [[Częstochowa|Częstochowie]] oraz w [[Trójmiasto|Trójmieście]]. Dzięki Akademii 30+ osoby czynne zawodowo, które nie mają dużo wolnego czasu, mogą dalej kształcić się i rozwijać swoje zainteresowania, uczęszczając na warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów z całej Polski.
GWO jest partnerem w ''Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim'' organizowanym przez fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, skierowanym do maturzystów z całej Polski.
 

Menu nawigacyjne