Star Fox

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Star Fox
Producenci

Nintendo

Dystrybutorzy

PL: ATM[1], American Computer and Games[2], Lukas Toys[3], ConQuest Entertainment[4]

Projektant

Shigeru Miyamoto

Pierwsza gra serii

Starwing
21 lutego 1993

Ostatnia gra serii

Star Fox 2
29 September 2017

Platformy

Super Nintendo Entertainment System, Nintendo 64, Nintendo GameCube, Nintendo DS, Nintendo 3DS, Wii U

Interfejs gry Star Fox.

Star Fox (jap. スターフォックス SutāFokkusu) – seria gier komputerowych tworzonych przez Nintendo. Pierwotnie pomyślana jako trójwymiarowa "strzelanka na szynach", w nowszych odsłonach oddaje graczowi dużo większą swobodę ruchów.

Gry opowiadają historie związane z najemną jednostką Star Fox składającą się z antropomorficznych zwierząt i ich przygodami w uniwersum Lylat.

Dwa pierwsze tytuły z serii, o nazwach oryginalnych Star Fox i Star Fox 64 z powodu problemów Nintendo z uzyskaniem znaków towarowych zostały wydane w Europie jako Starwing oraz Lylat Wars. Pierwotnie anulowana gra Star Fox 2 została ostatecznie wydana jako część Super NES Classic Edition[5].

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Andross, naukowiec specjalizujący się w biotechnologii, uciekł na Venom po wygnaniu z Cornerii i ogłosił z nią wojnę. Stworzył do tego ogromną armię, aby spustoszyć system Lylat. Generał Pepper, dowódca sił zbrojnych Cornerii, wysyła prototyp statku myśliwskiego nazwanego "Arwing". Jednak nie mając czasu na szkolenie pilotów do nowych myśliwców, wezwał drużynę najemników Star Fox do pokonania Androssa. W skład drużyny wchodzą Fox McCloud, lider zespołu, oraz jego kompani, Falco Lombardi, Peppy Hare i Slippy Toad.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Starwing. „Gambler”. 2/96, s. 34. Lupus. 
  2. Lylat Wars. „Gambler”. 1/98, s. 78. Lupus. 
  3. https://www.gry-online.pl/gry/star-fox-assault/zb17a2
  4. https://www.gry-online.pl/gry/star-fox-zero/z13d82
  5. Nintendo: Super NES Classic Edition with 21 games will hit stores in S, web.archive.org, 29 czerwca 2017 [zarchiwizowane z adresu 2017-06-29].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]