Susan Ward

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Susan Ward
Data i miejsce urodzenia

15 kwietnia 1976
Monroe

Michelle Susan Ward (ur. 15 kwietnia 1976 w Monroe w stanie Luizjana) – amerykańska aktorka telewizyjna i fotomodelka.

W jej żyłach płynie krew angielska i hiszpańska. Jej ojciec, Eddie, jest emerytowanym policjantem, a matka, Emily Sue, pracowała jako pielęgniarka w szpitalu psychiatrycznym. Ma starszego brata, Michaela.

W wieku 13 lat została odkryta przez lokalną agencję modelek. Niedługo potem podpisała kontrakt z agencją Eileen Ford w Nowym Jorku. Wkrótce się tam przeprowadziła i rozpoczęła naukę. Odnosiła znaczące sukcesy w modelingu, pozowała do zdjęć dla popularnych magazynów i gazet. Gdy miała lat 16 zdecydowała, że spróbuje swoich sił w aktorstwie. Wtedy to po raz pierwszy gościnnie pojawiła się w serialu Swans Crossing i Poison Ivy – New Seduction. W wieku 17 lat dostała rolę w serialu Wszystkie moje dzieci, wcieliła się tam w postać Camille. W serialu tym występowała przez 5 miesięcy, gdyż po tym okresie jej bohaterkę uśmiercono. 1995 przyniósł jej rolę Bree w młodzieżowym serialu Aarona Spellinga Malibu Shores. Następnie przyszły niewielkie, epizodyczne role m.in. w Herkulesie i Xenie: Wojowniczej Księżniczce.

W 1997 wzięła udział w castingu do amerykańskiej soap-opery Sunset Beach i otrzymała rolę Meg Cummings. To właśnie ta rola przyniosła jej największą popularność. Postać tę kreowała przez 3 lata. Latem 1999 na 6 miesięcy zniknęła z serialu, a postać jej bohaterki grana była przez ten okres przez Sydney Penny. Jednak w ostatnim, finałowym odcinku serialu pojawiła się raz jeszcze. W 2000 po raz pierwszy pojawiła się w pełnometrażowym thrillerze erotycznym The In Crowd ("Krąg wtajemniczonych"). Wcieliła się tam w postać Brittany Foster, bogatej dziewczyny należącej do ekskluzywnego klubu.

4 czerwca 2005 w Malibu wzięła ślub z Davidem Robinsonem, wiceprezesem Morgan Creek Studios, producenta The In Crowd. Ślubu udzielał jej własny lekarz ginekolog.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]