The Black Mirror

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Black Mirror
Posel Smrti
Producent Future Games
Wydawca OniGames
Data wydania 25 lutego 2003
PL: 27 stycznia 2005
Gatunek komputerowa gra przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows
Nośniki 2 CD
Wymagania

Windows 98/ME/2000/XP, Pentium II 400 MHz, 64 MB RAM, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 7.1

Kontrolery klawiatura, mysz
Kontynuacja Black Mirror II

The Black Mirrorkomputerowa gra przygodowa wydana przez czeską firmę Future Games. Oryginalny tytuł to Posel Smrti („Posłaniec śmierci”). Gra została zrealizowana w klasycznym stylu 2D, oparta jest w dużej mierze o zagadki logiczne. Nie ma w niej elementów czysto zręcznościowych, jednak w niektórych momentach należy wykonać pewne czynności w krótkim czasie. Rozgrywka podzielona jest na sześć rozdziałów.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Gracz wciela się w Samuela Gordona, który dowiedziawszy się o śmierci swojego dziadka Williama, po 12 latach nieobecności powraca do miasteczka Willow Creek w Anglii, do zamku Black Mirror. Wraz z powrotem Samuela zbiega się seria morderstw w okolicach posiadłości Gordonów. Niejasne okoliczności samobójstwa Williama budzą w Samuelu niepewności i prowadzą do wszczęcia prywatnego dochodzenia.

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

Gra mimo niezbyt przychylnych recenzji krytyków, zyskała bardzo dużą popularność wśród polskich graczy. Black Mirror był często krytykowany za niskiej jakości stylizowane na brytyjskie konwersacje oraz niepasujące do reszty fabuły zakończenie.

Kontynuacje[edytuj | edytuj kod]

Gra Black Mirror doczekała się dwóch kontynuacji autorstwa niemieckiego studio Cranberry Production:

Oba sequele napotkały przed swoją premierą falę wątpliwości, jednak zostały ciepło przyjęte i nie były gorzej oceniane niż pierwsza część.