The Legion of Doom

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Legion of Doom
Rok założenia 2004
Pochodzenie  Stany Zjednoczone
Gatunek mash-up
Powiązania face to face
Obecni członkowie
Chad Blinman
Trever Keith
Strona internetowa

The Legion of Doom jest duetem mash-up byłych producentów – Chada Blinmana i Trevera Keitha. Chad Blinman jako producent i inżynier dźwięku z ponad piętnastoletnim doświadczeniem, odpowiedzialny był za brzmienie między innymi The Get Up Kids, Saves the Day oraz face to face. Trever Keith, lider poppunkowej formacji face to face, pracował także jako inżynier dźwięku w Vagrant Records, współtworząc albumy zespołów takich jak Senses Fail, .moneen. i wielu innych. Po blisko dziesięcioletniej współpracy, zdecydowali się obaj założyć The Legion of Doom w 2004 roku.

Pierwszymi kompozycjami nowego projektu były remiksy utworów z gatunku punk, hardcore i rock. Charakterystyczną cechą muzyki duetu są motywy zapożyczone z niskobudżetowych produkcji kina klasy b.

Muzyka formacji znalazła się na oficjalnych ścieżkach dźwiękowych filmów takich jak Piła II, Underworld: Evolution i Piła III. Muzycy formacji stworzyli również pełną scieżkę dźwiękową, a także nadzorowali dźwięk w filmie kina niezależnego Eyes Front, wyprodukowanego przez Antagonist Media.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy studyjne[edytuj | edytuj kod]

Kompilacje[edytuj | edytuj kod]

Inne kompozycje[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Nagranie wyemitowano w SIRIUS Satellite Radio 34, w noc Halloween 2006.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]