The Lost Files of Sherlock Holmes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Lost Files of Sherlock Holmes
Wydawcy Electronic Arts
Pierwsza gra z serii The Case of the Serrated Scalpel

1992

Ostatnia gra z serii The Case of the Rose Tattoo

1996

Platformy DOS
Gatunek point and click

The Lost Files of Sherlock Holmes to seria dwóch gier przygodowych stworzona przez firmę Mythos Software i wydana przez Electronic Arts. Składają się na nie: The Case of the Serrated Scalpel z 1992 roku[1] oraz The Case of the Rose Tattoo z 1996 roku[2].

Rozgrywka[edytuj]

Obie gry do przemieszczania się wykorzystują mapę, dzięki czemu gracz uzyskuje szybki dostęp do wybranych lokacji. Nie są to pierwsze gry z Sherlockiem Holmesem w tytule, lecz jako pierwsze wprowadzają możliwość stosowania jego metod śledczych, takich jak przesłuchiwanie czy analiza laboratoryjna. Gry cechują się wysoką dokładnością szczegółów historycznych Londynu.

The Case of the Serrated Scalpel[edytuj]

Gracz wcielając się w postać Sherlocka Holmesa, pomaga Scotland Yardowi schwytać mordercę młodej aktorki. Wszystko wskazuje na to, że jej śmierć jest kolejnym atakiem Kuby Rozpruwacza, lecz detektyw nie posuwa się tak daleko w swoich domysłach[1].

The Case of the Rose Tattoo[edytuj]

Mycroft Holmes, brat Sherlocka Holmesa, ginie podczas wybuchu w jego barze. Gracz, początkowo kierując poczynaniami doktora Watsona, a następnie Sherlocka Holmesa, prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu i odkrywa, że przyczyną nie był wyciek gazu, lecz umyślnie podłożona bomba[2].

Przypisy