The Lost Files of Sherlock Holmes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Lost Files of Sherlock Holmes
Wydawcy Electronic Arts
Pierwsza gra serii The Case of the Serrated Scalpel

1992

Ostatnia gra serii The Case of the Rose Tattoo

1996

Platformy sprzętowe DOS
Gatunek point and click

The Lost Files of Sherlock Holmes to seria dwóch gier przygodowych stworzona przez firmę Mythos Software i wydana przez Electronic Arts. Składają się na nie: The Case of the Serrated Scalpel z 1992 roku[1] oraz The Case of the Rose Tattoo z 1996 roku[2].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Obie gry do przemieszczania się wykorzystują mapę, dzięki czemu gracz uzyskuje szybki dostęp do wybranych lokacji. Nie są to pierwsze gry z Sherlockiem Holmesem w tytule, lecz jako pierwsze wprowadzają możliwość stosowania jego metod śledczych, takich jak przesłuchiwanie czy analiza laboratoryjna. Gry cechują się wysoką dokładnością szczegółów historycznych Londynu.

The Case of the Serrated Scalpel[edytuj | edytuj kod]

Gracz wcielając się w postać Sherlocka Holmesa, pomaga Scotland Yardowi schwytać mordercę młodej aktorki. Wszystko wskazuje na to, że jej śmierć jest kolejnym atakiem Kuby Rozpruwacza, lecz detektyw nie posuwa się tak daleko w swoich domysłach[1].

The Case of the Rose Tattoo[edytuj | edytuj kod]

Mycroft Holmes, brat Sherlocka Holmesa, ginie podczas wybuchu w jego barze. Gracz, początkowo kierując poczynaniami doktora Watsona, a następnie Sherlocka Holmesa, prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu i odkrywa, że przyczyną nie był wyciek gazu, lecz umyślnie podłożona bomba[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]