The Lost Files of Sherlock Holmes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

The Lost Files of Sherlock Holmes to seria dwóch gier przygodowych stworzona przez firmę Mythos Software i wydana przez Electronic Arts. Składają się na nie: The Case of the Serrated Scalpel (1992) oraz The Case of the Rose Tattoo (1996).

Rozgrywka[edytuj]

Obie gry są jednymi z pierwszych, które do przemieszczania się wykorzystują mapę, dzięki czemu gracz uzyskuje szybki dostęp do wybranych lokacji. Nie są to pierwsze gry z Sherlockiem Holmesem w tytule, lecz jako pierwsze wprowadzają możliwość stosowania jego metod śledczych, takich jak przesłuchiwanie czy analiza laboratoryjna. Gry cechują się wysoką dokładnością szczegółów historycznych Londynu.

The Case of the Serrated Scalpel[edytuj]

Gracz wcielając się w postać Sherlocka Holmesa, pomaga Scotland Yardowi schwytać mordercę młodej aktorki. Wszystko wskazuje na to, że jej śmierć jest kolejnym atakiem Kuby Rozpruwacza, lecz detektyw nie posuwa się tak daleko w swoich domysłach.

The Case of the Rose Tattoo[edytuj]

Mycroft Holmes, brat Sherlocka Holmesa, ginie podczas wybuchu w jego barze. Gracz, początkowo kierując poczynaniami doktora Watsona, a następnie Sherlocka Holmesa, prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu i odkrywa, że przyczyną nie był wyciek gazu, lecz umyślnie podłożona bomba.