Twinings

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Twinings (pełna nazwa: R. Twining and Company Ltd), firma herbaciana w Londynie, istniejąca od 1706 roku, a od 1964 roku będąca własnością koncernu Associated British Foods. Jej znakiem firmowym jest złoty lew. W Polsce, a dokładnie w Swarzędzu koło Poznania istnieje fabryka Twinings, która jest częścią globalnej Grupy Associated British Food, plasująca się w gronie największych producentów wyrobów spożywczych w Europie. Pod Poznańska fabryka produkcji herbat powstała w 2010 r. i jest obecnie największym zakładem wytwórczym w całej Grupie. W ciągu tygodnia wytwarza on 200 ton herbaty blendowanej, co daje ok. 75 mln torebek i ok. 320-400 tys. kartoników bądź puszek herbaty wysyłanych do klientów[1].

Oferta herbat Twinings obejmuje zarówno klasyczne czarne i zielone herbaty gatunkowe, jak i herbaty aromatyzowane i mieszanki owocowe i ziołowe. Specjalizuje się w wyszukanych aromatach takich jak Lapsang Souchong, English Breakfast, Lady Grey lub Darjeeling.

Herbaty produkowane przez tę firmę[edytuj | edytuj kod]

Twining Earl Grey Tea[edytuj | edytuj kod]

Cejlońska herbata aromatyzowana olejkiem bergamotowym. Jej nazwa pochodzi do nazwiska hrabiego Greya, który recepturę tej mieszanki przekazał firmie Twining’s.

Darjeeling Tea[edytuj | edytuj kod]

Uprawiana na obszarze północnych Indii w prowincji Darjeeling uchodzi za najszlachetniejszy gatunek herbaty. Charakteryzuje się wyrafinowanym, lekko cierpkim smakiem, bogatym aromatem i jasnozłotą barwą po zaparzeniu.

English Breakfast[edytuj | edytuj kod]

Bogata i aromatyczna mieszanka łamanych herbat indyjskich i cejlońskich. Najlepsza do picia rano. Można dodawać mleko, śmietankę i cukier.

Irish Breakfast[edytuj | edytuj kod]

Mieszanka drobnoliściastych herbat o intensywnym aromacie i ciemnym kolorze naparu. Polecana do picia rano.

Lady Grey[edytuj | edytuj kod]

Mieszanka wschodnich herbat z dodatkiem kawałków pomarańczy i skórki cytryny, lekko aromatyzowana bergamotką. Klasyczna, delikatna, idealna na popołudnie lub wczesny wieczór.

Prince of Wales[edytuj | edytuj kod]

Czarna herbata z gatunku Keemun, z domieszką oolong, o delikatnym, lekko słodkawym smaku i specyficznym zapachu. Nadaje się do picia po południu, w zależności od upodobań z mlekiem lub bez.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]