Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedystki:MiwaMeow

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Podstawowe informacje o działaniu w Wikipedii[edytuj kod]

Jeśli chcesz włączyć się do tworzenia Wikipedii, przeczytaj…

… jak tworzyć artykuły?
Zanim zaczniesz edytować artykuły, poświęć nieco czasu na zapoznanie się z wypracowanymi przez nas zasadami:
Należy pamiętać, że odrębne artykuły można tworzyć dla istotnych tematów (→ zobacz wytyczne dotyczące encyklopedyczności).
Wikipedię można edytować na dwa sposoby. Edytor wizualny jest prostszym, bardziej intuicyjnym narzędziem. Z kolei edytor kodu źródłowego daje dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Można łatwo przełączać się między nimi. Najłatwiej jest nauczyć się edytowania w praktyce, dlatego też po wykonaniu wybranym sposobem kilku edycji testowych w swoim brudnopisie, śmiało edytuj strony!
… gdzie szukać pomocy?
W naszych szeregach mamy przewodników, którzy pomogą Ci w Twoich pierwszych edycjach. Wikipedyści odpowiedzą na pytania dotyczące edytowania Wikipedii. Możesz zadać je tutaj. Pomocnych wikipedystów znajdziesz też na naszym czacie.
Jeżeli chcesz samodzielnie szukać stron pomocy, zacznij od tej strony (znajdziesz ją zawsze w menu po lewej: „Dla wikipedystów” ⇒ „Pomoc”). Możesz też ustawić własne preferencje m.in. dotyczące wyglądu stron i ułatwień w edytowaniu (tu kilka słów wyjaśnienia).
… jak się komunikować?
Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji (tak jak mój na dole). Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji. Wtedy otrzyma on komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mógł Ci odpowiedzieć. Powiadomienie o wiadomości zostanie mu wysłane także wtedy, jeśli pisząc w innym miejscu niż jego strona dyskusji (np. na stronie dyskusji artykułu lub w Kawiarence), użyjesz szablonu {{re|nick}}, w miejscu "nick" wpisując jego nazwę użytkownika. Pozwala to na wygodne prowadzenie dyskusji w jednym miejscu.
Jeśli chcesz, napisz coś o sobie na swojej stronie użytkownika.

-- Adamt rzeknij słowo 17:53, 24 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Helikazy[edytuj kod]

Ad:Helikazy

Cześć. Dzięki za uzupełnienia, ale mam kilka próśb związanych z tą edycją:

  1. Znacznik "Otwarty dostęp" wstawia się do przypisów do artykułów w czasopismach i książek dostępnych bezpłatnie w Internecie. Jeśli nie dajesz linka do strony WWW, to znacznik ten jest błędny.
  2. Link https://www.cmkp.edu.pl/wp-content/uploads/2015/11/2-2015-kurs-CMKP-przedwczesne-starzenie.pdf nie działa - zamiast pracy Moniki Puzianowskiej-Kuznickiej otwiera się strona z aktualnościami CMPK.
  3. Przypisy do prac Adama Kuzdralińskiego oraz Izabeli Ziuzia-Graczyk i Anny Bębenek są niepełne. Trzeba dodać link do WWW albo uzupełnić dane bibliograficzne (wydawca, numery stron, ISBN itp.).

Mogłabyś to poprawić/uzupełnić? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:33, 10 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Bardzo dziękuję za wskazanie co jest nie tak z Helikazami. Poprawiłam i postaram się nie popełniać tych błędów w przyszłości. Życzę miłego dnia! ~ MiwaMeow (dyskusja) 00:12, 11 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Kokaina[edytuj kod]

Ad:Kokaina

Cześć. Dzięki za poprawki! Mam tylko zastrzeżenie do szablonu "kto". Służy on do oznaczania miejsc, gdzie użyto wyrażeń zwodniczych takich jak "niektórzy twierdzą", "poważni badacze uważają", "naukowcy sądzą", "zdaniem historyków", i tak dalej. Tymczasem w haśle podane było poprawne nazwisko właściwej osoby (całe zdanie było zresztą przepisane słowo w słowo z podanego źródła). To, że jakieś nazwisko nic nam nie mówi nie może być powodem do szablonowania tekstu. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:26, 16 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Oczywiście. Nie wiedziałam że ten szablon się używa w takim kontekście. Przepraszam i życzę miłego dnia! MiwaMeow (dyskusja) 19:38, 16 mar 2021 (CET)[odpowiedz]