Uwikłani (serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Uwikłani
Gatunek

kryminalny

Kraj produkcji

Polska

Główne role

Marcin Czarnik
Przemysław Sadowski
Olga Frycz
Anna Mucha
Marcin Bosak
Katarzyna Warnke
Kamila Baar
Piotr Ligienza
Marieta Żukowska

Liczba odcinków

9

Liczba serii

1

Produkcja
Produkcja

Constantin Entertainment

Reżyseria

Olga Chajdas
Anna Jadowska
Łukasz Wiśniewski

Scenariusz

Remigiusz Grzela
Karolina Frankowska
Maciej Dawid Rybiński
Patrycja Baranowicz

Muzyka

Curt Cress

Zdjęcia

Petro Aleksowski
Jacek Fabrowicz
Łukasz Łasica

Scenografia

Mela Melak
Monika Jędrzejewska
Krystyna Basak

Czas trwania odcinka

ok. 43 minuty

Pierwsza emisja
Data premiery

4 marca 2015

Stacja telewizyjna

TVP1

Lata emisji

2015

Status

zakończony

Format obrazu

16:9

Format dźwięku

stereo

Uwikłani – polski telewizyjny serial kryminalny w reżyserii Olgi Chajdas, Anny Jadowskiej i Łukasza Wiśniewskiego, wyprodukowany przez Constantin Entertainment[1] dla Telewizji Polskiej, emitowany od 4 marca do 24 czerwca 2015 w TVP1. Okres zdjęciowy: 8 stycznia–2 lutego 2015.

Każdy odcinek serialu stanowi zamkniętą historię, przedstawiającą losy bohatera uwikłanego w przestępstwo. W produkcji przedstawiono m.in. Tomasza, który budzi się w łóżku z kochanką i dowiaduje się, że zabił człowieka; Joannę, która jest świadkiem zabójstwa sąsiadki, którą później widzi żywą; policjantki Izy, zawieszonej za strzelenie do mężczyzny[1].

Został zrealizowany na podstawie formatu niemieckiego In Gefahr, emitowanego od sierpnia 2014. W przeciwieństwie do pierwowzoru, w którym występowali głównie amatorzy, w Uwikłanych zagrali aktorzy zawodowi. Serial zrealizowała dla TVP firma Constantin Entertainment, produkująca również In Gefahr dla Sat.1[1].

Serial emitowany był w środy o godz. 20:25. Pierwszy odcinek obejrzało 1,7 mln widzów, a średnia oglądalność pierwszych ośmiu odcinków Uwikłanych wyniosła 1,03 mln osób[2]. Ze względu na niezadowalające wyniki oglądalności Telewizja Polska nie zdecydowała się na kontynuację serialu[3].

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Łukasz Brzezicki: „Uwikłani” nowym serialem kryminalnym TVP1. Anna Mucha, Łukasz Garlicki i Olga Frycz w obsadzie. wirtualnemedia.pl, 29 stycznia 2015. [dostęp 2017-09-03].
  2. Michał Kurdupski: Tylko milion widzów serialu „Uwikłani”. Jedynka przegrała z konkurencją. wirtualnemedia.pl, 12 czerwca 2015. [dostęp 2017-09-03].
  3. Łukasz Brzezicki: Koniec serialu „Uwikłani”. Będzie drugi sezon „Strażaków”. wirtualnemedia.pl, 28 lipca 2015. [dostęp 2017-09-03].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]