Victor Alfieri

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Victor Alfieri
Data i miejsce urodzenia 30 lipca 1971
Rzym
Zawód aktor, model
Lata aktywności od 1995

Victor Alfieri (ur. 30 lipca 1971 roku w Rzymie) – włoski aktor telewizyjny i filmowy, model.

Urodzony w Rzymie, wychowywany był jako jedynak przez matkę i dziadków. Dumą jego rodziny stała się restauracja jego babci, gdzie on miał rozpocząć swoją karierę, ale Victor miał inne plany już w bardzo młodym wieku. Z naturalnym talentem do pisania tworzył we wczesnych latach młodości wiersze, bajki i różne opowieści.

W wieku 14. lat pisał wraz ze swoim twórczym przyjacielem szkice komedii. Także jako klasowy błazen, Victor zawsze występował przed nauczycielami i kolegami. Kiedy miał 18 lat, pewien fotograf zaprosił go do reklamy i wkrótce potem znalazł się w kilku czasopismach i włoskich operach mydlanych. Otrzymał kilka ról we włoskiej telewizji. Następnie odbył dwuletnią służbę wojskową, wybierając sobie służbę w policji.

W sierpniu 1994 roku przeniósł się do Los Angeles. Dwa lata potem, w czerwcu 1996, przyłączył się roku do obsady opery mydlanej NBC Dni naszego życia (Days of our lives, 1996-1998)) jako przystojny i tajemniczy Franco Kelley. Właściwa międzynarodowa kariera na małym ekranie rozpoczęła się od roli fotografa Giovanni Lorenzano w popularnej operze mydlanej CBS Moda na sukces (The Bold and the Beautiful, 1999-2000, 2004, 2009).

Wybrana filmografia[edytuj]

filmy kinowe[edytuj]

filmy TV[edytuj]

seriale TV[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]