Jack i Jill

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Jack i Jill
Jack and Jill
Gatunek

komedia

Data premiery

11 listopada 2011
3 lutego 2012 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Czas trwania

91 minut[1]

Reżyseria

Dennis Dugan

Scenariusz

Ben Zook
Steve Koren
Robert Smigel

Zdjęcia

Dean Cundey

Wytwórnia

Columbia Pictures
Happy Madison Productions
Broken Road Productions

Dystrybucja

Columbia Pictures

Budżet

79 000 000 $[2]

Strona internetowa

Jack i Jill (ang. Jack and Jill) – amerykańska komedia z 2011 roku w reżyserii Dennisa Dugana.

Światowa premiera filmu odbyła się 11 listopada 2011 roku[3], natomiast w Polsce odbyła się 3 lutego 2012 roku.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Jack Sadelstein prowadzi idealne życie – ma żonę i dwójkę dzieci. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jego bliźniacza siostra, Jill. Jako dzieci mieli ze sobą wiele wspólnego. Kiedy jednak Jack się wyprowadził, ich życiowe drogi obrały różne tory.

Jack jest odnoszącym sukcesy specjalistą do spraw reklamy w Los Angeles, podczas gdy Jill została w domu i zajęła się opieką nad rodzicami. Gdy Jill przyjeżdża na Święto Dziękczynienia do Jacka, on stara się uatrakcyjnić jej pobyt, choć marzy, aby jak najszybciej wróciła do siebie.

Jack zabiera ją na mecz Lakersów, na którym spotyka Ala Pacino. Słynny aktor jest jednak bardziej zainteresowany rozmową z Jill niż jego nową reklamą. Okazuje się, że Jill przypomina mu o wszystkim tym, co zostawił za sobą – domu w Bronksie, dzieciństwie. A ponieważ właśnie przygotowuje się do roli Don Kichota w teatrze i ciągle ma problemy z rzeczywistością. Jill nie jest już dla niego siostrą Jacka, ale Dulcyneą – wyidealizowaną romantyczną miłością Don Kichota. I Pacino musi zdobyć jej uczucie, aby w końcu zdać sobie sprawę z tego, za czym całe życie podążał. Kłopoty w tym, że Jill nie jest zainteresowana sławnym aktorem. Jack, któremu bardzo zależy, aby Pacino wystąpił w jego reklamie, szukając ostatniej deski ratunku, usiłuje przekonać siostrę, aby dała Pacino jeszcze jedną szansę. Rozpoczyna to serię nieoczekiwanych zdarzeń, które uświadamiają Jackowi, kto jest dla niego najważniejszy – i tak naprawdę zawsze był.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Złota Malina w 10 kategoriach w 2012 r.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. JACK AND JILL (PG). [w:] British Board of Film Classification [on-line]. 10 listopada 2011. [dostęp 2012-01-14].
  2. Amy Kaufman: Movie Projector: 'Immortals' poised to conquer box office. [w:] Los Angeles Times [on-line]. Tribune Company, 10 listopada 2011. [dostęp 2011-11-10].
  3. Pearson Anthony: New trailer for Adam Sandler comedy 'Jack and Jill'. [w:] Monsters and Critics [on-line]. 9 lipca 2011. [dostęp 2011-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (11 lipca 2011)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]