Video Girl Ai

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Video Girl Ai
電影少女
(Den'ei Shōjo)
Gatunek komedia, dramat, romans, science fiction, shōnen
Manga
Autor Masakazu Katsura
Wydawca Japonia Shueisha
Polski wydawca Polska Waneko
Drukowana w Japonia Weekly Shonen Jump'
Wydawana 19901993
Liczba tomów 15
Film animowany
Video Girl Ai
Reżyser Ryū Kaneda
Studio Toho
Wydany 29 czerwca 1991
Czas trwania 95 minut
OVA
Reżyser Mizuho Nishikubo
Studio Production I.G
Liczba odcinków 6
Data wydania 1992

Video Girl Ai (jap. 電影少女 Den'ei Shōjo / Video Girl?) to manga autorstwa Masakazu Katsury, była publikowana przez wydawnictwo Shueisha. Doczekała się także adaptacji anime. W Polsce komiks został wydany przez wydawnictwo Waneko. Seria składa się z 15 tomów. Pierwsze 13 opowiada o losach Video Girl imieniem Amano Ai, kolejne dwa o Video Girl Len oraz Video Girl Haruno.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Szesnastolatek Moteuchi Yota, nie mający szczęścia do dziewczyn, zakochany jest w swojej koleżance, która z kolei podkochuje się w jego najlepszym przyjacielu. Yota odwiedza dziwną wypożyczalnię kaset wideo o nazwie Gokuraku. Zabiera do domu kasetę dla dorosłych z miło wyglądającą dziewczyną na okładce. Używając zepsutego sprzętu włącza ją. Na ekranie pojawia się dziewczyna z okładki, obiecując go pocieszyć. Wtedy wychodzi z telewizora. Okazuje się, że dziewczyna o imieniu Ai spędzi z nim trzy miesiące. Zepsute wideo sprawia że Ai jest uszkodzona i poważnie zmieniły się jej cechy charakteru i rozmiar niektórych wdzięków. Do tego jako jedyna wideo girl posiada uczucia. Pojawia się jej twórca pragnąc ją zniszczyć oraz zaczynają się zawiłe intrygi na tle uczuciowym. To prowadzi do wielu perypetii.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

  • Ai Amano – Video Girl. Wychodzi z telewizora (konkretnie z video kasety) a jej celem jest pomóc Moteuchiemu w zdobyciu Moemi Hayakawy. Nie ze swojej winy jest jednak wadliwa przez co ma uczucia, których nie powinna mieć doskonała Video Girl.
  • Yota Moteuchi – główny bohater przez kolegów z klasy zwany Mateusz Idiota (od imienia Moteuchi Yota). To on wyzwala Ai z kasety. Może korzystać z Gokuraku jako trzeci mieszkaniec Japonii. Początkowo tchórzliwy. Brak mu też pewności siebie. Zawsze stara się nie sprawiać innym bólu, co jednak nie zawsze się udaje. Zakochany w Moemi Hayakawie.
  • Moemi Hayakawa – ukochana Yoty. Sama jednak początkowo nie zauważa jego uczuć z powodu swojej miłości do Takashiego. Bardzo barwna postać o zmiennym charakterze.
  • Takashi Niimai – najlepszy przyjaciel Moteuchiego. Podobno niezdolny do miłości, choć niektórzy czytelnicy się z tym nie zgadzają[potrzebne źródło]. Zawsze stara się pomagać Yocie, choćby sam miałby być na tym stratny.
  • Natsumi Yamaguchi – przyjaciółka Yoty z dzieciństwa. Szybko się jednak przeprowadza. Początkowo przy kolejnym spotkaniu nie poznają się z Yotą ale gdy orientują się kim są, ich przyjaźń odradza się. Moteuchi wiele jej zawdzięcza.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]