Wiesław Ciczkowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wiesław Ciczkowski (ur. 12 października 1951, zm. 8 listopada 2000) – polski pedagog, specjalizujący się w pedagogice społecznej.

Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1990 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem jego rozprawy była Rola zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych w systemie oświaty i wychowania (na przykładzie woj. olsztyńskiego), a promotorem Edmund Trempała. W 1997 roku uzyskał, na Wydziale Studiów Edukacyjnych, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki.

Był profesorem Zakładu Dydaktyki i Wczesnej Edukacji na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Współpracował także z olsztyńskim Wydziałem Nauk Humanistyczno-Społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Od 1997 roku piastował stanowisko prorektora Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Zginął w wypadku samochodowym podczas podróży służbowej, wraz z rektorem tej uczelni Józefem Rusieckim.

Wybrane publikacje[edytuj | edytuj kod]

  • Dziedzictwo pedagogiczne Aleksandra Kamińskiego (1996, ​ISBN 83-7174-048-4​)
  • Studia z pedagogiki społecznej (1996, autor dodatkowy 3. wydania podręcznika Stanisława Kawuli)
  • Nauczyciel wobec nowych sytuacji szkolnych (1998, współautor pracy zbiorowej, ​ISBN 83-87867-00-4​)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


Poprzednik
Prorektor Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego
2000
Następca
Stanisław Kawula