Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Książ

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Książ[edytuj | edytuj kod]

Artykuł opowiada o zamku Książ, zlokalizowanym w Wałbrzychu. Merytorycznie napisany, z licznymi źródłami. -- niepodpisany komentarz użytkownika Guccee (dyskusja) 20:12, 8 maj 2021. Wstawił Kenraiz (dyskusja) 17:41, 9 maj 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
  1. W Wikipedii jak ognia unikamy zamieszczania "ciekawostek", bo to poważna encyklopedia ;) Jedna z nich jest już we wstępie, druga pasuje do sekcji o turystyce, a pozostałe powinny trafić do sekcji 'Historii'. Kenraiz (dyskusja) 17:49, 9 maj 2021 (CEST)
    T Załatwione, pozbyłem się sekcji o ciekawostkach, a informacje w niej zawarte częściowo rozplanowałem w artykule. Guccee
  2. Artykuł dotyczy kompleksu zamkowego, ale opisuje w zasadzie tylko jego historię. Bardzo treściwe/syntetyczne są informacje o architekturze i wykorzystaniu turystycznym. Skład kompleksu to goła lista obiektów. Nic o wyposażeniu. Książ to temat bardzo trudny i ambitny – moim zdaniem sporo tu jeszcze informacji należałoby przed wyróżnieniem umieścić. Kenraiz (dyskusja) 17:49, 9 maj 2021 (CEST)
  3. Od razu rzuca się w oczy nazwa artykułu. Nie powinien się on nazywać Zamek Książ (przekierowanie)? Mamy wiele obiektów/podmiotów o nazwie Książ: dzielnica Książ, Zamek Stary Książ, Stado Ogierów Książ, itd. Poza tym źródła raczej wskazuję na nazwę Zamek Książ. Źródła z przypisu 1 i 2, które mają potwierdzać nazwę, odnoszą się do miejscowości Książ, a nie do samego zamku. D kuba (dyskusja) 19:19, 9 maj 2021 (CEST)
  4. Mnie zabrakło informacji o zamku w kulturze - jest np. książka i film, moneta i tak dalej. Volodymyr D-k (dyskusja) 11:48, 10 maj 2021 (CEST)
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
Podsumowanie

Niestety zgłaszający (i autor ostatnich edycji artykułu) nie odniósł się w toku dyskusji do zgłaszanych uwag, choć był aktywny w projekcie. @Guccee, zerknij też proszę na pierwszy wpis na Stonie Twojej dyskusji (Dyskusja_wikipedysty:Guccee), gdzie znajdziesz kilka podstawowych wskazówek edycyjnych. Między innymi znajdziesz poradę, w jaki sposób łatwo podpisywać się na stronach edycji: „Komunikując się na stronach dyskusji, ale nie w artykułach, podpisujemy się poprzez wpisanie czterech tyld (Jacek555 20:24, 22 maj 2021 (CEST)). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój podpis: nick z datą edycji”. Z kolei po zgłoszeniu artykułu do odznaczenia dobrze jest zaglądać na stronę zgłoszenia i odnosić się do zgłaszanych uwag. Regulaminowy czas upłynął, więc dyskusję kończę. Jacek555 20:24, 22 maj 2021 (CEST)