Willie Scott

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wilhelmina „Willie” Scott – fikcyjna postać z universum Indiany Jonesa, pojawiła się w Świątyni Zagłady. Tancerka i piosenkarka w Szanghajskim klubie. Zagrała ją Kate Capshaw

Wygląd i charakter[edytuj | edytuj kod]

Bardzo piękna kobieta o ciemnoblond włosach i niebieskozielonych oczach. Wiecznie niezadowolona, rozkapryszona, wrzeszcząca histeryczka. Wiązało się z nią większość zabawnych scen w drugiej części Indiany Jonesa.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Pracuje w klubie nocnym Chińskiego bandyty, Lao Che, usiłującego zabić Jonesa, ten jednak ją porwał. Trafili do Indyjskiej dżungli , gdzie kobieta była zmuszona pomagać Jonesowi i jego młodemu przyjacielowi - Short Roundowi w odzyskaniu kamieni Sankhary. Gdy dotarli do pałacu Pankot natychmiast wystroiła się jak księżniczka, ale straciła humor kiedy zobaczyła jedzenie składające się z samych nieprzyjemnych rzeczy. Później, w sypialni Willie, odkryli tajemne przejście prowadzące do świątyni Kali. Tam zostali schwytani. Indy wypił krew Kali i stał się sługą Mola Rama, Shorty pracował w kamieniołomie, a Willie miała być ofiarą dla bogini Kali. Gdy zaczęto spuszczać żelazną ramę (do której przykuto Willie) do lawy, Short Round uwolnił się i ocucił Indy’ego. Uratowali Willie, a później dzieci w kamieniołomie. Uciekli ze świątyni wagonikami, ale ludzie Mola Rama zaczęli ich ścigać. Sam kapłan czekał na nich na moście. Indy przeciął sznury przytrzymujące most i Mola Ram wpadł do rzeki pełnej krokodylów. Indy zwrócił kamień do wioski a później pocałował Willie.