Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues
Producent Traveller’s Tales
Wydawca LucasArts
Seria gier Indiana Jones
Data wydania NA: 17 listopada 2009[1]


EU: 20 listopada 2009[2][3]
AUS: 25 listopada 2009

Gatunek przygodowa gra akcji
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: E+
ACB: G
PEGI: 7+
Wymagania sprzętowe
Platforma Wii, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo DS, PlayStation Portable, Microsoft Windows[4]
Nośniki DVD, Blu-ray Disc, Wii Optical Disc, Nintendo DS Game Card, UMD
Wymagania

procesor: Intel P4 1.8 GHz lub AMD Athlon XP 2200+
pamięć RAM: 256 MB (XP), 512 MB (Vista)
karta graficzna: Nvidia FX5800 lub lepsza
pamięć na dysku: 5 GB HDD

Kontrolery Gamepad, klawiatura, mysz

Lego Indiana Jones 2: The Adventure Continues – gra wydana w 2009 przez LucasArts. Producentem Traveller’s Tales. Jest to sequel do gry wydanej w 2008 roku, Lego Indiana Jones: The Original Adventures. Gra pozwala graczom na granie we wszystkie 4 filmowe przygody[5], zawierając najnowszy film w serii, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, który nie występował w poprzedniej wersji gry. Gra pomimo, że jest sequelem zawiera nowo zaprojektowane poziomy dla wszystkich czterech filmów.

Gra jest dostępna na Wii, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo DS, PlayStation Portable i Microsoft Windows[6][7].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gra została wydana 17 Listopada 2009 roku w Ameryce Północnej[8][9]. Jak inne gry Lego takie jak: Lego Star Wars i Lego Batman, Lego Indiana Jones 2 pozwala graczowi kontrolować figurkę Lego w obszarach związanych z scenami z filmu z naciskiem na eksploracje i rozwiązywanie problemów. Można w nią grać samemu albo w dwie osoby naraz, z tym samym trybie kooperacji, co stało się znakiem rozpoznawalnych gier Lego. Gra zawiera adaptacje trzech oryginalnych filmów Indiany Jones. Te oferują wszystkie nowe poziomy; nic z zawartości nie było wzięte z poprzedniej części. Są również dostępne dodatkowe poziomy, które zostają odkryte przez kreator poziomów. Kiedy ukończymy je, gracz może je edytować kiedy zechce[10].

Lego Indiana Jones 2 zawiera kreator poziomów gdzie gracze mogą utworzyć ich własne poziomy oraz obiekty. Obaj gracze w trybie kooperacji zostali rozdzieleni na dwie kamery; obie strony nie muszą się starać, by zawsze być blisko siebie, kamera automatycznie się rozdzieli kiedy gracze oddalą się od siebie, a kiedy się przybliżą - automatycznie powróci jeden ekran. Etapy zostały przeprojektowane; przedtem każdy etap był małym obszarem z łatwym dostępem do poziomów, które zostały odblokowane. Teraz każdy etap jest dużym obszarem, do którego wejścia do poziomów muszą zostać odkryte przez gracza.

Gra ma system trofeów na PlayStation 3. 23 Listopada 2009 roku LucasArts ujawnił na Twitterze, że działa Patch na Playstation 3 i Xbox 360 który pozwoli grę kooperacji online[11]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Gra zaczyna się w Królestwie Kryształowej Czaszki część 1. W sumie jest 6 etapów (Poszukiwacze zaginionej Arki, Świątynia Zagłady, Ostatnia Krucjata i 3 etapy Królestwa Kryształowej Czaszki) wraz z 5 poziomami w trybie opowieści w każdym etapie, 5 poziomami skarbu, 5 poziomami bonusowymi i 1 super poziomem bonusowym (jest on odkryty przez przejście poziomów skarbu

Przyjęcie[edytuj | edytuj kod]

 Odbiór gry
Recenzje
Publikacja Ocena
GameSpot 8/10[12]
GameTrailers 7/10[13]
IGN 6/10[14]


Gra otrzymała mieszane oceny. GameTrailers dała ocenę 7.0, powołując ją jako bardziej powtarzalną niż poprzednie tytuły i krytykując brak opcji online w celu uzupełnienia kooperacji i edytora poziomów. Również krytykowali fakt, taki, że gra była opierana na ,,najgorszym filmie w serii”[13]. Aczkolwiek, Gamespot uważa, że Indiana Jones pasuje jako adaptacja gry Lego, dając ocenę 8.0.[12] IGN dała grze 6.0, powołując się na brak sekretów w głównych poziomach, takich jakie są w nowych etapach. Za to pochwalił ścieżkę dźwiękową[14]. Kotaku zalecą ją najlepszą grą. Gra jest również krytykowana za nie trzymanie się szczegółów filmów, bo nawet były one przestrzegane w poprzednich wersjach[15].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]