Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wyniki turnieju zapaśniczego, który odbył się podczas LIO 1992 w Barcelonie.

Wrestling pictogram.svg

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Kategoria wagowa Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg
48 kg Korea Północna Kim Il-ong Korea Południowa Kim Jong-shin Wspólnota Niepodległych Państw Wugar Orudżow
52 kg Korea Północna Li Hak-son Stany Zjednoczone Zeke Jones Bułgaria Walentin Jordanow
57 kg Kuba Alejandro Puerto Wspólnota Niepodległych Państw Siergiej Smal Korea Północna Kim Yong-sik
62 kg Stany Zjednoczone John Smith Iran Askari Mohammadijan Kuba Lázaro Reinoso
68 kg Wspólnota Niepodległych Państw Arsen Fadzajew Bułgaria Walentin Gecow Japonia Kōsei Akaishi
74 kg Korea Południowa Park Jang-soon Stany Zjednoczone Kenny Monday Iran Amir Reza Chadem
82 kg Stany Zjednoczone Kevin Jackson Wspólnota Niepodległych Państw Elmadi Żabraiłow Iran Rasul Chadem
90 kg Wspólnota Niepodległych Państw Macharbiek Chadarcew Turcja Kenan Şimşek Stany Zjednoczone Chris Campbell
100 kg Wspólnota Niepodległych Państw Leri Chabełow Niemcy Heiko Balz Turcja Ali Kayali
130 kg Stany Zjednoczone Bruce Baumgartner Kanada Jeffrey Thue Wspólnota Niepodległych Państw Dawid Gobedżiszwili

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Kategoria wagowa Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg
48 kg Wspólnota Niepodległych Państw Oleg Kuczerenko Włochy Vincenzo Maenza KubaWilber Sánchez
52 kg Norwegia Jon Rønningen Wspólnota Niepodległych Państw Alfred Ter-Mkrtczjan Korea Południowa Min Kyung-gab
57 kg Korea Południowa An Han-bong Niemcy Rıfat Yıldız Chińska Republika Ludowa Sheng Zetian
62 kg Turcja Mehmet Akif Pirim Wspólnota Niepodległych Państw Siergiej Martynow Kuba Juan Luis Marén
68 kg Węgry Attila Repka Wspólnota Niepodległych Państw Islam Duguszijew Stany Zjednoczone Rodney Smith
74 kg Wspólnota Niepodległych Państw Mnacakan Iskandarian Polska Józef Tracz Szwecja Torbjörn Kornbakk
82 kg Węgry Péter Farkas Polska Piotr Stępień Wspólnota Niepodległych Państw Daulet Turłychanow
90 kg Niemcy Maik Bullmann Turcja Hakkı Başar Wspólnota Niepodległych Państw Gogi Koguaszwili
100 kg Kuba Héctor Milián Stany Zjednoczone Dennis Koslowski Wspólnota Niepodległych Państw Sergiej Demiaszkiewicz
130 kg Wspólnota Niepodległych Państw Aleksander Karelin Szwecja Tomas Johansson Rumunia Ioan Grigoraş

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Państwo Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg Łącznie
1  WNP 6 5 5 16
2  Stany Zjednoczone 3 3 2 8
3  Korea Południowa 2 1 1 4
4  Kuba 2 0 3 5
5  Korea Północna 2 0 1 3
6  Węgry 2 0 0 2
7  Turcja 1 2 1 4
8  Niemcy 1 2 0 3
9  Norwegia 1 0 0 1
10  Polska 0 2 0 2
11  Iran 0 1 2 3
12  Bułgaria 0 1 1 2
 Szwecja 0 1 1 2
14  Kanada 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
16  Chiny 0 0 1 1
 Japonia 0 0 1 1
 Rumunia 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]