Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – kategoria do 55 kg w stylu wolnym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Zapasy
Waga do 55 kg mężczyzn w stylu wolnym
Złoty medal

Rosja Mawlet Batirow

Srebrny medal

Stany Zjednoczone Stephen Abas

Brązowy medal

Japonia Chikara Tanabe

Rywalizacja w wadze do 55 kg mężczyzn w zapasach w stylu wolnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 została rozegrana 27 i 28 sierpnia. Zawody odbyły się w hali Ano Liosia Olympic Hall w Ano Liosia.

W zawodach wzięło udział 22 zawodników.

Klasyfikacja[1][edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nazwisko Kraj
Gold medal.svg Mawlet Batirow  Rosja
Silver medal.svg Stephen Abas  Stany Zjednoczone
Bronze medal.svg Chikara Tanabe  Japonia
4 Amiran Karndanof  Grecja
5 Li Zhengyu  Chiny
6 Kim Hyo-seop  Korea Południowa
7 Ołeksandr Zacharuk  Ukraina
8 O Song-nam  Korea Północna
9 Radosław Welikow  Bułgaria
10 Dilshod Mansurov  Uzbekistan
11 Martin Berberian  Armenia
12 Bajaraagijn Naranbaatar  Mongolia
13 René Montero  Kuba
14 Namiq Abdullayev  Azerbejdżan
15 Gierman Kontojew  Białoruś
16 Babak Nurzad  Iran
17 Shaun Williams  Południowa Afryka
18 Yogeshwar Dutt  Indie
19 Bauyrżan Orazgalijew  Kazachstan
20 Harun Doğan  Turcja
21 Ghenadi Tulbea  Mołdawia
22 Baszir Ahmad Rahmati  Afganistan


Zasady[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy zostali podzielni na grupy. Najlepszy zawodnik awansował do dalszej rywalizacji w rundzie finałowej

  • PP — Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
  • PO — Na punkty (Pokonany bez punktów)
  • PA — Kontuzja
  • SP — Przewaga (10 punktów różnicy, pokonany zdobył punkty)
  • ST — Przewaga (10 punktów różnicy, przewaga techniczna)
  • CP - Punkty
  • TP - Punkty techniczne/Czas


Wyniki[2][edytuj | edytuj kod]

Grupy eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Stephen Abas  Stany Zjednoczone 2 0 6 10
2 Rene Montero  Kuba 1 1 4 8
3 Ghenadi Tulbea  Mołdawia 0 2 1 1


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Mołdawia Ghenadi Tulbea Kuba Rene Montero 0-3 PO 0-5
Stany Zjednoczone Stephen Abas Mołdawia Ghenadi Tulbea 3-1 PP 6-1
Kuba Rene Montero Stany Zjednoczone Stephen Abas 1-3 PP 3-4

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Li Zhengyu  Chiny 2 0 6 13
2 Radosław Welikow  Bułgaria 1 1 5 19
3 Shaun Williams  Południowa Afryka 0 2 2 6


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Bułgaria Radosław Welikow Południowa Afryka Shaun Williams 4-1 SP 13-2
Li Zhengyu Bułgaria Radosław Welikow 3-1 PP 8-6
Południowa Afryka Shaun Williams Li Zhengyu 1-3 PP 4-5

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Kim Hyo-seop  Korea Południowa 1 1 4 8
2 Bajaraagijn Naranbaatar  Mongolia 1 1 4 9
3 Babak Nurzad  Iran 1 1 3 6


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Babak Nurzad Mongolia Bajaraagijn Naranbaatar 0-3 PO 0-6
Korea Południowa Kim Hyo-seop Babak Nurzad 1-3 PP 4-6
Mongolia Bajaraagijn Naranbaatar Korea Południowa Kim Hyo-seop 1-3 PP 3-4

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Chikara Tanabe  Japonia 2 0 6 9
2 Namiq Abdullayev  Azerbejdżan 1 1 4 8
3 Yogeshwar Dutt  Indie 0 2 2 5


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Japonia Chikara Tanabe Azerbejdżan Namiq Abdullayev 3-1 PP 5-2
Indie Yogeshwar Dutt Japonia Chikara Tanabe 1-3 PP 3-4
Azerbejdżan Namiq Abdullayev Indie Yogeshwar Dutt 3-1 PP 6-2

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Ołeksandr Zacharuk  Ukraina 2 0 6 7
2 Gierman Kontojew  Białoruś 1 1 4 7
3 Bauyrżan Orazgalijew  Kazachstan 0 2 2 2


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Ukraina Ołeksandr Zacharuk Kazachstan Bauyrżan Orazgalijew 3-1 PP 3-1
Białoruś Gierman Kontojew Ukraina Ołeksandr Zacharuk 1-3 PP 3-4
Kazachstan Bauyrżan Orazgalijew Białoruś Gierman Kontojew 1-3 PP 1-4

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Mawlet Batirow  Rosja 2 0 7 23
2 Dilshod Mansurov  Uzbekistan 1 1 5 12
3 Baszir Ahmad Rahmati  Afganistan 0 2 0 0


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Baszir Ahmad Rahmati Uzbekistan Dilshod Mansurov 0-4 ST 0-11
Rosja Mawlet Batirow Baszir Ahmad Rahmati 4-0 ST 20-0
Uzbekistan Dilshod Mansurov Rosja Mawlet Batirow 1-3 PP 1-3

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj W P CP TP
1 Amiran Karndanof  Grecja 3 0 10 17
2 O Song-nam  Korea Północna 2 1 8 8
3 Martin Berberian  Armenia 1 2 5 9
4 Harun Doğan  Turcja 0 3 1 3


Zapaśnik 1 Zapaśnik 2 CP TP
Korea Północna O Song-nam Grecja Amiran Karndanof 1-3 PP 3-4
Armenia Martin Berberian Turcja Harun Doğan 3-1 PP 5-3
Korea Północna O Song-nam Armenia Martin Berberian 3-1 PP 5-2
Grecja Amiran Karndanof Turcja Harun Doğan 4-0 ST 10-0
Korea Północna O Song-nam Turcja Harun Doğan 4-0 PA
Grecja Amiran Karndanof Armenia Martin Berberian 3-1 PP 3-2


Runda finałowa[3][edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
 Stany Zjednoczone Stephen Abas 6  
  Li Zhengyu 1      Stany Zjednoczone Stephen Abas 3  
 Korea Południowa Kim Hyo-seop 0      Japonia Chikara Tanabe 0  
 Japonia Chikara Tanabe 10        Stany Zjednoczone Stephen Abas 1
 Ukraina Ołeksandr Zacharuk 0        Rosja Mawlet Batirow 9
 Rosja Mawlet Batirow 4      Rosja Mawlet Batirow 7
          Grecja Amiran Karndanof 1     Walka o brązowy medal
      
 Japonia Chikara Tanabe 7
 Grecja Amiran Karndanof 0
  o 5 miejsce
       
  Li Zhengyu 6
 Korea Południowa Kim Hyo-seop 4


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Final Standings (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 2022-06-23].
  2. Featherweight, Freestyle (≤55 kilograms), Men (ang.). Olympedia.org. [dostęp 2022-06-23].
  3. Men's Freestyle bantamweight - Wrestling (ang.). Olympiandatabase.com. [dostęp 2022-06-23].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]