Zdrada Bourne’a

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Zdrada Bourne'a)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zdrada Bourne’a
The Bourne Betrayal
Autor Robert Ludlum (twórca serii)
Eric Van Lustbader
Typ utworu powieść szpiegowska, thriller
Wydanie oryginalne
Miejsce wydania  Stany Zjednoczone
Język angielski
Data wydania 5 czerwca 2007
Wydawca Grand Central Publishing
Pierwsze wydanie polskie
Data wydania polskiego 2007
Wydawca Amber
Przekład Maciej Pintara

Zdrada Bourne’aamerykańska powieść szpiegowska, dreszczowiec, autorstwa Erica Van Lustbadera. Jest piątą częścią cyklu o Jasonie Bournie, a drugą napisaną przez Lustbadera.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Szef specjalnej sekcji antyterrorystycznej CIA o nazwie „Typhon”, Martin Lindros wykonuje tajną misję w górach Etiopii. Ma tam wytropić nową, niebezpieczną organizację terrorystyczną. Wydarza się jednak coś niespodziewanego – okazuje się, że to pułapka. Funkcjonariusza amerykańskiego wywiadu zabierają uzbrojeni mężczyźni.

Agencja nie może namierzyć Lindrosa. Jego przyjaciel Jason Bourne wyrusza na pomoc, a następnie uwalnia go z rąk terrorystów. Nie wie jednak, że padł ofiarą niewyobrażalnej mistyfikacji, porównywalnej z tą, w której sam kiedyś brał udział!

Od Afryki, przez Odessę i Pakistan, aż po Waszyngton – Bourne musi raz jeszcze udaremnić plan, który oznacza dla Ameryki nuklearną apokalipsę.

Tym razem jednak jest sam – Marie nie żyje, podobnie jak Aleks Conklin i Mo Panov (zamordowani w poprzedniej części). Jason Bourne wyrusza w podróż, mającą na celu unieszkodliwienie przeciwnika niemal tak groźnego jak największy terrorysta wszech czasów – Iljicza Ramireza Sancheza, znanego jako Carlos.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]