Zdrada Bourne'a

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zdrada Bourne’a
The Bourne Betrayal
Okładka pierwszego wydania
Autor Robert Ludlum (twórca serii)
Eric Van Lustbader
Miejsce wydania  Stany Zjednoczone
Język angielski
Data wydania 5 czerwca 2007
Wydawca Grand Central Publishing
Typ utworu powieść szpiegowska, thriller
Data wydania polskiego 2007
Pierwszy wydawca polski Amber
Przekład Maciej Pintara
poprzednia
Dziedzictwo Bourne'a
następna
Sankcja Bourne'a

Zdrada Bourne’aamerykańska powieść szpiegowska, dreszczowiec, autorstwa Erica Van Lustbadera. Jest piątą częścią cyklu o Jasonie Bournie, a drugą po napisaną przez Lustbadera.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Szef specjalnej sekcji antyterrorystycznej CIA o nazwie „Typhon”, Martin Lindros wykonuje tajną misję w górach Etiopii. Ma tam wytropić nową, niebezpieczną organizację terrorystyczną. Wydarza się jednak coś niespodziewanego – okazuje się, że to pułapka. Funkcjonariusza amerykańskiego wywiadu zabierają uzbrojeni mężczyźni.

Agencja nie może namierzyć Lindrosa. Jego przyjaciel Jason Bourne wyrusza na pomoc, a następnie uwalnia go z rąk terrorystów. Nie wie jednak, że padł ofiarą niewyobrażalnej mistyfikacji, porównywalnej z tą, w której sam kiedyś brał udział!

Od Afryki, przez Odessę i Pakistan, aż po Waszyngton – Bourne musi raz jeszcze udaremnić plan, który oznacza dla Ameryki nuklearną apokalipsę.

Tym razem jednak jest sam – Marie nie żyje, podobnie jak Aleks Conklin i Mo Panov (zamordowani w poprzedniej części). Jason Bourne wyrusza w podróż, mającą na celu unieszkodliwienie przeciwnika niemal tak groźnego jak największy terrorysta wszech czasów – Iljicza Ramireza Sancheza, znanego jako Carlos.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]