Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedystki:Hiakri

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

mozesz napisac co chcesz, ale jesli podasz źródła, jezeli tego nie zrobisz, kazda edycja zostanie wycofana DingirXul Dyskusja 20:59, 19 lis 2008 (CET)[odpowiedz]

wiecej nie mam do powiedzenia w tym temacie, masz watpliwosci to odsyłam do Wikipedia:Weryfikowalność DingirXul Dyskusja 21:12, 19 lis 2008 (CET)[odpowiedz]

Dir En Gray

[edytuj kod]

Pierwsza sprawa to zapis imienia "Kyo". Nie wiem jak jest na płytach zespołu wydanymi poza Japonią, ale w japońskich wydaniach wokalistę podpisuje się 京, które można przeczytać jedynie na cztery sposoby: kyou, kei, kin lub miyako. Jako, że i w wymowie słychać kyou to wiadomo o co chodzi. Na oficjalniej stronie zespołu także nie dopatrzyłem się innego zapisu, jak 京. Jedynie anglojęzyczny "My Space" zapisuje to jako KYO. Wynika to jak zawsze z tego, że w języku angielskim iloczas nie ma wartości dystynktywnej jak to jest w języku japońskim. Dlatego bardzo często takie rzeczy są niezauważane. Nie zmienia to faktu, że japończycy wymawiają to imię jaki kyou, a nie jako kyo, jak i że znaku 京 nie można przeczytać jako kyo.

Druga sprawa to inny zapis imion niektórych członków zespołu: Die - 堕威, Toshiya - 敏弥, Shinya - 心夜. Są to zapisy fonetycznie identyczne z tymi w roomaji i są powszechne w Japonii. Zdarza się, że w prasie są używane zamiast tych w roomaji. Zostały umieszczone na japońskiej wikipedii i w takim razie nie rozumiem, dlaczego usunęłaś wpisy o tych zapisach. Vigilium (dyskusja) 22:23, 20 gru 2008 (CET)[odpowiedz]

Podpisy innych członków zespołu mają jedynie dodać im pewnej dozy mistycyzmu (jak to japończycy lubią). Fanem zespołu nie jestem, nie wiem jak na Zachodzie się na to patrzy, napisałem co wiem.
Jeśli chodzi o zamianę "ō na ou", to stosowanie zapisu ō jest nieprofesjonalne. Litera ō w lingwistyce jest czymś zupełnie innym niż ou lub oo w języku japońskim. Dodatkowo taki zapis prowadzić może do błędnego zrozumienia znaczenia wyrazu, jak na przykład oba słowa touri i toori tym sposobem zapisze się tōri, a znaczą one zupełnie co innego. Jako japonista z zamiłowania zawsze takie rzeczy poprawiam.
Aha, dodatkowym problemem są takie litery w nazwach haseł. Przeciętny urzytkownik polskiej wikipedii nie ma pojęcia jak wklepać na klawiaturze literę ō, co utrudnia poszukiwanie haseł takich jak np. kidō. Vigilium (dyskusja) 15:42, 21 gru 2008 (CET)[odpowiedz]

Gackt

[edytuj kod]

Hej ^_^. Zauważyłem, że dodałaś przypis do daty urodzenia Gackta, ale przypis nie jest miejscem na przypuszczenia, czy też opinie. W przypisach powinny znaleźć się linki do wiarygodnych źródeł, w których zawarte są fakty. Jeśli chcesz już dodać przypis, to bardziej pasowałby tu link do strony J-Cast News , na której jest zamieszczony artykuł o nim, o tym 1540 roku, jak on to widzi itd. Encyklopedia nie jest odpowiednim miejscem na przypuszczenia. Pozdrawiam Vigilium (dyskusja) 21:59, 10 sty 2009 (CET)[odpowiedz]

Przypisy są tylko po to, aby artykuł był zweryfikowany. Ma on potwierdzić autentyczność zamieszczonych informacji. Vigilium (dyskusja) 09:12, 11 sty 2009 (CET)[odpowiedz]

Re: X Japan

[edytuj kod]

Hej. Na encyklopedii należy trzymać się oficjalnych form. Jeśli znane jest imię artysty, używamy imienia. Tym różni się artykuł w encyklopedii od artykułów w czasopismach i na stronach internetowych. Nie zapominaj proszę, o podpisywaniu się czterema tyldami ^_^. Pozdrawiam. Vigilium (dyskusja) 20:59, 24 lut 2009 (CET)[odpowiedz]

może popracujemy razem nad j-rockiem? ;)

[edytuj kod]
Flaga Japonii
Zaproszenie do wikiprojektu Japonia

Witaj!

Mam przyjemność zaprosić Cię do uczestnictwa w wikiprojekcie Japonia. Jeśli uznasz, że chcesz brać w nim udział, zapisz się proszę na listę uczestników oraz wstaw na swoją stronę jeden z tych dwu szablonów: {{user projekt Japonia}} lub {{user projekt Japonia small}}.

Pozdrawiam serdecznie,

RoodyAlien (dyskusja) 16:08, 5 kwi 2009 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 17:40, 16 kwi 2009 (CEST)[odpowiedz]

Wikiprojekt: Japonia

[edytuj kod]

Witaj !
Piszę do Ciebie ponieważ zadeklarowałeś chęć uczestniczenia w wikiprojekcie Japonia. Postanowiłem przejąć koordynację nad tym wikiprojektem, z powodu długiej nieaktywności osoby prowadzącej wspomniany wikiprojekt przede mną. Jeśli nadal jesteś zainteresowany współpracą przy tym wikiprojekcie proszę usuń w tabelce przy swoich danych szablon (< ! - - - - - - >) oraz dodaj stronę do obserwowanych. Jeśli miałbyś z tym jakieś problemy pisz śmiało, chętnie pomogę! W najbliższym czasie postaram się rozruszać wikiprojekt, aby znów zaczął działać na pełnych obrotach.
Pozdrawiam, Bandito Daj cynka! 14:07, 25 maj 2012 (CEST)[odpowiedz]

Powrót Batuty

[edytuj kod]

Powoli wychodzimy z Ciemnych Mroków Bezźródłowia. Ponownie zbieram zastępy wikipedystów uźródławiających artykuły. Jeżeli chcesz dołączyć do mojej armii z czystym sumieniem, dodaj źródła (jeśli masz je pod ręką) w postaci przypisów do utworzonych przez Ciebie artykułów: Schwarz Stein, Luna Sea, Jealous, -I'll-, Cage, Yokan, -Zan-, Myaku, Taiyou no Ao, Ain't Afraid to Die. Także linki zewnętrzne zamień proszę na przypisy.

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

[edytuj kod]

Dzień dobry Hiakri -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 02:52, 14 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 00:11, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]