Atheist Alliance International

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Logo stowarzyszenia

Atheist Alliance International (AAI) stowarzyszenie organizacji ateistycznych założone w 1991 w celu "tworzenia i wspierania demokratycznych, ateistycznych społeczności" i współpraca z podobnymi grupami w celu promocji racjonalizmu przy pomocy edukacji. Nieoficjalnym celem jest zjednoczenie ateistów.

Należy do niego 58 organizacji ateistycznych z całego świata, 48 z nich działa na terenie USA. Obecnym prezydentem jest Margaret Downey, założycielka Freethought Society of Greater Philadelphia oraz Anti-Discrimination Support Network (ADSN).

AAI organizuje coroczne konwenty, wydaje czasopismo Secular Nation i zarządza The Freethought Directory, katalogiem informacji o organizacjach tego typu na całym świecie.

Nagroda Richarda Dawkinsa[edytuj | edytuj kod]

Od 2003 podczas corocznego konwentu przyznaje Nagrodę Richarda Dawkinsa.

Nagroda Richarda Dawkinsa jest przyznawana corocznie by uhonorować osobę, która w wyróżniający się sposób przyczyniła się do popularyzacji nieteistycznej postawy życiowej, która aktywnością pisarską, medialną, filmową i/lub sceniczną promuje wiedzę naukową, która pracą lub przykładem uczy akceptacji nieteistycznej filozofii i której publiczny wizerunek odzwierciedla bezkompromisową nieteistyczną postawę życiową Dr. Richarda Dawkinsa.

Laureaci[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]