Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Australia
Kod MKOl AUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Chorąży James Tomkins
Liczba zawodników 433 w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
14
Srebro
15
Brąz
17
Razem
46

Australię na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie reprezentowało 433 sportowców w 26 dyscyplinach.

Australijczycy wzięli dotychczas udział we wszystkich letnich igrzyskach olimpijskich (w tym dwa razy jako Australazja).

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Gold medal-2008OB.svg Złoto Stephanie Rice Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 400 m stylem zmiennym kobiet
Gold medal-2008OB.svg Złoto Libby Trickett Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 100 m stylem motylkowym kobiet
Gold medal-2008OB.svg Złoto Leisel Jones Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 100 m stylem klasycznym kobiet
Gold medal-2008OB.svg Złoto Stephanie Rice Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 200 m stylem zmiennym kobiet
Gold medal-2008OB.svg Złoto Stephanie Rice
Bronte Barratt
Kylie Palmer
Linda MacKenzie
Felicity Galvez (eliminacje)
Angie Bainbridge (eliminacje)
Melanie Schlanger (eliminacje)
Lara Davenport (eliminacje)
Olympic pictogram Swimming.png Pływanie sztafeta 4x200 m stylem dowolnym kobiet
Gold medal-2008OB.svg Złoto Drew Ginn
Duncan Free
Olympic pictogram Rowing.png Wioślarstwo dwójka bez sternika mężczyzn
Gold medal-2008OB.svg Złoto Scott Brennan
David Crawshay
Olympic pictogram Rowing.png Wioślarstwo dwójka podwójna mężczyzn
Gold medal-2008OB.svg Złoto Emily Seebohm
Leisel Jones
Jessicah Schipper
Libby Trickett
Tarnee White (eliminacje)
Felicity Galvez (eliminacje)
Shayne Reese (eliminacje)
Olympic pictogram Swimming.png Pływanie sztafeta 4x100 m stylem zmiennym kobiet
Gold medal-2008OB.svg Złoto Emma Snowsill Olympic pictogram Triathlon.png Triathlon kobiet
Gold medal-2008OB.svg Złoto Nathan Wilmot
Malcolm Page
Olympic pictogram Sailing.png Żeglarstwo klasa 470 mężczyzn
Gold medal-2008OB.svg Złoto Tessa Parkinson
Elise Rechichi
Olympic pictogram Sailing.png Żeglarstwo klasa 470 kobiet
Gold medal-2008OB.svg Złoto Steven Hooker Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka skok o tyczce mężczyzn
Gold medal-2008OB.svg Złoto Ken Wallace Olympic pictogram Canoeing.png Kajakarstwo K-1 500 m mężczyzn
Gold medal-2008OB.svg Złoto Matthew Mitcham Olympic pictogram Diving.png Skok do wody wieża 10 m mężczyzn
Silver medal-2008OB.svg Srebro Briony Cole
Melissa Wu
Olympic pictogram Diving.png Skok do wody wieża 10 m pary kobiet
Silver medal-2008OB.svg Srebro Clayton Fredericks
Lucinda Fredericks
Sonja Johnson
Megan Jones
Shane Rose
Olympic pictogram Equestrian.png Jeździectwo Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego drużynowo
Silver medal-2008OB.svg Srebro Eamon Sullivan Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 100 m stylem dowolnym mężczyzn
Silver medal-2008OB.svg Srebro Brenton Rickard Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 200 m stylem klasycznym mężczyzn
Silver medal-2008OB.svg Srebro Leisel Jones Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 200 m stylem klasycznym kobiet
Silver medal-2008OB.svg Srebro Libby Trickett Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet
Silver medal-2008OB.svg Srebro Jacqueline Lawrence Olympic pictogram Canoeing.png Kajakarstwo kajakarstwo górskie K-1 kobiet
Silver medal-2008OB.svg Srebro Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
Olympic pictogram Rowing.png Wioślarstwo czwórka bez sternika mężczyzn
Silver medal-2008OB.svg Srebro Grant Hackett Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn
Silver medal-2008OB.svg Srebro Hayden Stoeckel
Brenton Rickard
Andrew Lauterstein
Eamon Sullivan
Ashley Delaney (eliminacje)
Christian Sprenger (eliminacje)
Adam Pine (eliminacje)
Matt Targett (eliminacje)
Olympic pictogram Swimming.png Pływanie sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn
Silver medal-2008OB.svg Srebro Anna Meares Olympic pictogram Cycling.png Kolarstwo kolarstwo torowe - sprint kobiet
Silver medal-2008OB.svg Srebro Sally McLellan Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka bieg na 100 m przez płotki kobiet
Silver medal-2008OB.svg Srebro Darren Bundock
Glenn Ashby
Olympic pictogram Sailing.png Żeglarstwo klasa Tornado mężczyzn
Silver medal-2008OB.svg Srebro Jared Tallent Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka chód na 50 km mężczyzn
Silver medal-2008OB.svg Srebro Suzy Batkovic
Tully Bevilaqua
Rohanee Cox
Holly Grima
Kristi Harrower
Lauren Jackson
Erin Phillips
Emma Randall
Jenni Screen
Belinda Snell
Laura Summerton
Penny Taylor
Olympic pictogram Basketball.png Koszykówka kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Cate Campbell
Alice Mills
Melanie Schlanger
Libby Trickett
Shayne Reese (eliminacje)
Olympic pictogram Swimming.png Pływanie sztafeta 4x100 m stylem dowolnym kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Jessicah Schipper Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 100 m stylem motylkowym kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Eamon Sullivan
Andrew Lauterstein
Ashley Callus
Matt Targett
Leith Brodie (eliminacje)
Patrick Murphy (eliminacje)
Olympic pictogram Swimming.png Pływanie sztafeta 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Hayden Stoeckel Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Robin Bell Olympic pictogram Canoeing.png Kajakarstwo kajakarstwo górskie C-1 mężczyzn
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Patrick Murphy
Grant Hackett
Grant Brits
Nic Ffrost
Leith Brodie (eliminacje)
Kirk Palmer (eliminacje)
Olympic pictogram Swimming.png Pływanie sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Jessicah Schipper Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 200 m stylem motylkowym kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Warren Potent Olympic pictogram Shooting.png Strzelectwo karabin dowolny leżąc 50 m mężczyzn
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Andrew Lauterstein Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 100 m stylem motylkowym mężczyzn
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Jared Tallent Olympic pictogram Athletics.png Lekkoatletyka chód na 20 km mężczyzn
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Cate Campbell Olympic pictogram Swimming.png Pływanie 50 m stylem dowolnym kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Emma Moffatt Olympic pictogram Triathlon.png Triathlon kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Jodie Bowering
Kylie Cronk
Kelly Hardie
Tanya Harding
Sandy Lewis
Simmone Morrow
Tracey Mosley
Stacey Porter
Melanie Roche
Justine Smethurst
Danielle Stewart
Natalie Titcume
Natalie Ward
Belinda Wright
Kerry Wyborn
Olympic pictogram Softball.png Softball kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Gemma Beadsworth
Nikita Cuffe
Suzie Fraser
Taniele Gofers
Kate Gynther
Amy Hetzel
Bronwen Knox
Emma Knox
Alicia McCormack
Melissa Rippon
Rebecca Rippon
Mia Santoromito
Jenna Santoromito
Olympic pictogram Water polo.png Piłka wodna kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Ken Wallace Olympic pictogram Canoeing.png Kajakarstwo K-1 1000 m mężczyzn
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Lisa Oldenhof
Hannah Davis
Chantal Meek
Lyndsie Fogarty
Olympic pictogram Canoeing.png Kajakarstwo K-4 500 m kobiet
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Des Abbott
Travis Brooks
Kiel Brown
Liam De Young
Luke Doerner
Jamie Dwyer
Bevan George
David Guest
Rob Hammond
Fergus Kavanagh
Mark Knowles
Stephen Lambert
Eli Matheson
Eddie Ockenden
Grant Schubert
Matt Wells
Olympic pictogram Field hockey.png Hokej na trawie mężczyzn

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]