Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Fidiasz

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Witaj w polskiej Wikipedii!

[edytuj kod]

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:Fidiasz/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam!

Borkowicz Napisz 23:29, 28 gru 2005 (CET)[odpowiedz]

Ek to skrót od ekspresowe kasowanko, szablonu, który znajdziesz tu: Szablon:Ekspresowe kasowanko. Wstawienie tego szablonu umieszcza go automatycznie na liście artykułów do szybkiego usunięcia, i , jeśli on na to zasługuje, zostaje szybko wywalony z Wikipedii. Pozdrawiam, odder 12:00, 30 sty 2006 (CET)[odpowiedz]

Nie zniechęcaj się proszę tym, że "Twoje" hasło najprawdopodobniej zniknie z Wiki. Wikipedia nie jest tradycyjna encyklopedią ale pomimo tego, że obejmuje ona znacznie więcej tematów niż "zwykłe" encyklopedie to jednak gdzieś musi się znajdować granica tego co uznawane jest za "encyklopedyczne", a co nie. Definicja granicy encyklopedyczności hasła niestety nie jest łatwa i ciągle na ten temat toczą się spory. Pewien czas temu na przykład zdecydowaliśmy, ze biogramy o piłkarzach pierwszoligowych i reprezentantach kraju są OK, ale hasła o piłkarzach występujących w niższych ligach już nie. Po prostu gdzieś należy nakreślić linię która ma określać kto lub co jest wybitne, znane czy na tyle ważne aby tą osobę czy rzecz opisać w encyklopedii.

Mam nadzieję, że zostaniesz i napiszesz jeszcze wiele encyklopedycznych haseł. Roo72 Dyskusja 02:09, 31 sty 2006 (CET)[odpowiedz]

disambigi

[edytuj kod]

Tworzenie disambigów (stron ujednoznaczniających) to czasmi trochę kontrowersyjna sprawa jako, że nie ma w zasadzie stałych zasad i wiele zależy od prywatnego odczucia osoby która tworzy taką stronę w jaki sposób to zrobić. Ja najczęściej kueruję się zasadą, że jeżeli dane słowo ma jakieś oryginalne i oczywiste znaczenie to powinno stanowić ono stronę podstawową z której można zrobić ewentualnie disambig albo disambigR - zobacz np. takie hasła jak Moskwa albo Szkwa. Pozdrawiam, Яǿǿ72  09:54, 31 sty 2006 (CET)[odpowiedz]

Salon

[edytuj kod]

Witaj. Jest hasło różowy salon i ono jest odpowiednim miejscem do ew. uzupełnień (pamiętaj o przytoczeniu źródeł, zwłaszcza na to, że salon jest, wg jakichś polityków czy publicystów, tożsamy z układem). Salon w polityce to określenie szersze niż odniesione wyłącznie do polskiej polityki przełomu XX i XXI wieku. Napisane przez Ciebie hasło usuwam. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 08:50, 4 lut 2009 (CET)[odpowiedz]