Lola Bunny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Króliczka Lola jest fikcyjną króliczką ze studia Warner Bros.. Jest zakochana w Króliku Bugsie.

Pierwszą i jedyną główną rolą Loli była rola w filmie Kosmiczny mecz, w którym głosu użyczyła jej Kath Soucie. Jej nieprawdopodobne umiejętności koszykarskie dają jej miejsce w drużynie Tune Squad, w której z innymi bohaterami Looney Tunes oraz Michaelem Jordanem walczą z Potworami o wolność. Tune Squad wygrał, a Lola zakochała się w Bugsie. Chociaż początkowo ignorowała jego zaloty, pokochała go po uratowaniu jej przed zgnieceniem przez spadającego na nią zawodnika przeciwnej drużyny. Zamiast niej, to Bugs został zgnieciony przez przeciwnika, a Lola widząc jego heroizm związała się z nim.

Obecność Loli w Kosmicznym meczu zaczęła przeradzać się w ogromne spory pomiędzy fanami Looney Tunes. Wielu udowadniało, że cały film był nieudany z powodu "poprawienia" wyglądu bohaterów. Innym argumentem był fakt, że Lola jest "silną, niezależną kobietą" oraz fakt, że przez cały mecz nie doznała żadnej kontuzji, urazu, nie została zmieniona i ani na moment nie zeszła z boiska. Kolejnym argumentem wśród fanów przeciwko Loli jest fakt, że Bugs już wcześniej był zakochany w Króliczce Honey i wielu innych dziewczynach, a i wobec Loli nie był szowinistą i prostakiem, jakim był zazwyczaj.

Mimo pogłosek, że może ona zabrać któremuś z głównych bohaterów Looney Tunes główną sławę, Lola występowała jeszcze w paru grach wideo, pojawia się też sporadycznie w comiesięcznie wydawanych przez DC Comics komiksach. Dzisiaj Lola ma wielu fanów jak również anty-fanów, jednakże niewielu ją pamięta z innych filmów poza Kosmicznym meczem. Lola później dostała rolę spikerki w wiadomościach SałataNN w filmie Tweety - Wielka podróż. Wystąpiła również razem z Bugsem w jednej z internetowych kreskówek Looney Tunes pokazywanych na looneytunes.com pt. Dating Do's and Don'ts, gdzie w pewnym rodzaju filmu edukacyjnego z lat 50., Bugs miał zaprosić Lolę na randkę, jednak na drodze stawają mu Elmer oraz tata Loli.

Spór wokół Loli toczył się również o jej występ w filmie Looney Tunes znowu w akcji, który zrobiono, "aby naprawić" - mówi reżyser Joe Dante - "zmiany charakteru postaci dokonane w <<Kosmicznym meczu>>": Bugs całkowicie zapewnia, że niepotrzebna mu żadna dziewczyna w filmie i jest całkowicie gotów na odgrywanie zarówno męskich jak i damskich.

Głos Loli podkłada w Kosmicznym meczu Elżbieta Jędrzejewska, w filmie Tweety: Wielka podróż Monika Wierzbicka, a w serialu Looney Tunes: Maluchy w pieluchach Barbara Kałużna.

Obecnie Lola pojawia się w serialu The Looney Tunes Show, tym razem jednak twórcy serialu całkowicie zmienili osobowość postaci. W The Looney Tunes Show Lola jest stereotypową blondynką, która mówi dużo i bez sensu, często zmienia zdanie i posiada ogromne braki w wykształceniu, potrafiąc przykładowo pomylić Wieżę Eiffla z kompleksem Stonehenge. W porównaniu z Kosmicznym Meczem, nastąpiło również odwrócenie ról - teraz to Lola ugania się za Bugsem, niekiedy wręcz prześladując go, Bugs zaś zarzeka się, że Lola nie jest jego dziewczyną.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]