The Boxer Rebellion

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
The Boxer Rebellion
Ilustracja
The Boxer Rebellion podczas występu w Music Hall of Williamsburg w Nowym Jorku.
Rok założenia

2001

Pochodzenie

 Wielka Brytania, Londyn

Gatunek

rock alternatywny, indie rock

Aktywność

od 2001

Skład
Nathan Nicholson
Andrew Smith
Piers Hewitt
Adam Harrison
Byli członkowie
Todd Howe
Strona internetowa

The Boxer Rebellionbrytyjski zespół muzyczny założony w 2001 wykonujący rocka alternatywnego. Często porównywany jest do Mogwai, Interpol i Elbow.

Historia[edytuj | edytuj kod]

W 2000, piosenkarz Nathan Nicholson po śmierci swojej matki opuścił Amerykę i przeprowadził się do Londynu. Spotkanie z gitarzystą prowadzącym Tooddem Howe w londyńskim zaowocowało początkiem zespołu.

Pisząc i żyjąc razem przyciągnęli uwagę basisty Adama Harrisona i perkusisty Piersa Hewitta, przyjaciół z koledżu. Ich pierwszy projekt miał nazwę „The Slippermen”. Skutkiem tego było wypuszczenie singla i EP pod tytułem Lens i The Traveller EP. Sukces komercyjny był niewielki.

Po zmianie nazwy na „The Boxer Rebellion” wygrali konkurs PlayLouder w czerwcu 2003. W wyniku tego zagrali na Glastonbury. Krótko po tym zauważył ich Alan McGee i zaproponował im kontrakt z Poptones.

2 maja 2005 wydali pierwszy studyjny album zatytułowany Exits. Utwór Watermelon został uznany za znak rozpoznawczy grupy, a nawet dorobił się miejsca w soundtracku do filmu The Football Factory obok takich wykonawców jak Razorlight, The Libertines i Buzzcocks.

Dwa tygodnie po wydaniu ich albumu, grupa ogłosiła, że kontrakt z wytwórnią został zerwany. Pomimo tego kontynuowali koncerty finansując je z własnej kieszeni. Dzięki wytrwałej pracy doczekali się supportowania Editors, Lenny’ego Kravitza czy Gary’ego Numana.

14 lipca 2013 roku grupa wystąpiła w Polsce podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Słubicach, wykonując utwór „Diamonds” promujący album Promises[1].

Skład[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Lato ZET i Dwójki 2013 – Słubice cz. 2. tvp.pl. [dostęp 2013-09-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-09-01)]. (pol.).