Trey Songz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Trey Songz
Imię i nazwisko Tremaine Aldon Neverson
Pseudonim Prince of Virginia
Data i miejsce urodzenia 28 listopada 1984
Petersburg, Wirginia,  Stany Zjednoczone
Gatunek R&B
hip hop
soul
Aktywność od 2005
Wytwórnia płytowa Atlantic
Songbook
Powiązania Plies
Drake
Gucci Mane
Strona internetowa

Tremaine Aldon Neverson (ur. 28 listopada 1984 w Petersburgu w stanie Wirginia, USA), znany jako Trey Songz – amerykański wokalista hip-hopowy oraz R&B, producent i aktor. Wydał sześć albumów studyjnych: "I Gotta Make It", "Trey Day", "Ready", "Passion, Pain & Pleasure", "Chapter V" i "Trigga".

Życie i kariera[edytuj | edytuj kod]

1984–2003: Młodość i początek kariery[edytuj | edytuj kod]

Urodził się jako Tremaine Aldon Neverson 28 listopada 1984, w Petersburgu, w stanie Wirginia. Jego matka, April (Gholson) Tucker, miała wtedy 17 lat. Wychowywał się w jednostkach wojskowych, w których stacjonowali jego rodzice. Songz jako dziecko nie miał aspiracji do muzycznej kariery ze względu na swoją nieśmiałość, mówiąc: "Śpiewanie nie było rzeczywistością dla mnie, dopóki inni ludzie nie zaczęli zauważać że dobrze mi to idzie." Swoje zdolności wokalne rozpoznał mając 14 lat. Dopiero w liceum zaczął śpiewać ale było to za namową znajomych i rodziny. Został dostrzeżony przez producenta Troya Taylora podczas pokazu talentów w 2000r, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią Atlantic Records w 2002r. Po ukończeniu szkoły średniej w 2002 roku Songz przeniósł się do New Jersey, gdzie miał rozpocząć nagrywanie swojego debiutanckiego albumu, ale miało to miejsce rok później.

2004-2006: I Gotta Make It[edytuj | edytuj kod]

Nagrywając swój debiutancki album, Songz wydał mixtape pod pseudonimem Prince of Virginia. W albumie znalazł się utwór zatytułowany "Open the Closet", będący odpowiedzią na piosenkę R. Kellyego "Trapped in the Closet", co dało mu rozgłos. Debiutancki album Treya Songza, I Gotta Make It, został wydany 26 lipca 2005 przez Atlantic Records. Album zajął 20. miejsce w Billboard 200 i w pierwszym tygodniu sprzedał się w nakładzie 40.000 egzemplarzy. Ogólnie sprzedał się w nakładzie 300.000 egzemplarzy, ale nie zostało to potwierdzone przez RIAA. Debiutancki utwór Trey'a pt "Gotta make it" z raperem Twistem został wydany w marcu 2005 roju i osiągnął 87. miejsce na liście Billboard Hot 100 i 21. miejsce na liście Hot R&B/Hip-Hop Songs. Drugi singiel albumu "Gotta go" i ostatni "Gotta go (remix)" został wydany w lipcu 2005 roku i osiągnął 67. miejsce na liście Hot 100 i 11. na liście Hot R&B/Hip-Hop Songs chart, stając się bardziej udanym utworem, niż debiutancki w R&B/urban community i w mainstream community. Po promocji debiutu stwierdzono, że znajdzie się na jednym z singli piątego albumu rapera Twista "The Day After". Utwór ten ("Girl Tonite") osiągnął 14. miejsce na liście Hot 100 i 3. na Hot R&B/Hip-Hop Songs chart, stając się wielkim hitem.

Songz wydał swój drugi album, Trey Day, w październiku 2007. Podkreślano tylko gościnny udział Buna B, który pojawił się w pierwszym utworze i Jimiego Jonesa.

2009: Ready[edytuj | edytuj kod]

W 2009 za singiel "Can't Help But Wait" Songz otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Męski Wokalista R&B. Zapowiedział wówczas wydanie swojego kolejnego – trzeciego albumu pod tytułem Ready. Album pojawił się w sprzedaży we wrześniu 2009.

2010: Passion, Pain and Pleasure – teraz[edytuj | edytuj kod]

Rok (wrzesień 2010) po ukazaniu się "Ready" Trey Songz wydał kolejny album, "Passion, Pain and Pleasure". Piosenkarz promował go podczas swojej letniej trasy koncertowej w 2010 roku.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy[edytuj | edytuj kod]

Mixtape'y[edytuj | edytuj kod]

  • 2009: Anticipation

Single[edytuj | edytuj kod]

Rok Singel Album
2005 "I Gotta Make It" (featuring Twista) I Gotta Make It
"Gotta Go"
2007 "Wonder Woman" Trey Day
"Can't Help but Wait"
"Last Time"
"Missin' You"
2009 "I Need a Girl" Ready
"LOL :-)" (featuring Gucci Mane & Soulja Boy Tell 'Em)
"I Invented Sex" (featuring Drake)
"Say Aah" (featuring Fabolous)
"Yo Side Of The Bed"
2010
"Bottoms Up" (featuring Nicki Minaj) Passion, Pain & Pleasure
"Can't Be Friends""