UKTV (Australia i Nowa Zelandia)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy kanału dostępnego w Australii i Nowej Zelandii. Zobacz też: UKTV - grupa kanałów tematycznych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
UKTV
Data startu sierpień 1996
Właściciel BBC Worldwide
Kraj nadawania  Australia
 Nowa Zelandia
Język angielski
Siostrzane kanały BBC Entertainment
Strona internetowa

UKTV (dawniej UK.TV) – kanał telewizyjny dostępny w Australii i Nowej Zelandii, prezentujący niemal wyłącznie programy i seriale wyprodukowane w Wielkiej Brytanii. Należy w całości do BBC Worldwide.

Kanał powstał w 1996 jako wspólny projekt BBC Worldwide, RTL Group i Foxtel. W roku 2008 BBC odkupiło od swoich partnerów wszystkie udziały w stacji i stało się jej jedynym właścicielem. Po wprowadzonych wówczas zmianach, UKTV stało się faktycznie lokalną wersją BBC Entertainment, dostosowaną do gustów publiczności na Antypodach. Prezentuje nie tylko programy z biblioteki BBC, ale również produkcje ITV plc i brytyjskich spółek RTL Group. Kanał nadawany jest w dwóch wersjach, osobno dla Australii i Nowej Zelandii, co wiąże się zarówno z różnicami w preferencjach widzów, jak i faktem, iż na rynku nowozelandzkim prawa do emisji części programów nadawanych na UKTV w Australii posiadają miejscowi nadawcy.

W październiku 2009 UKTV zyskało nowe logo, którego częścią po raz pierwszy stało się logo BBC. Mimo to nazwa kanału pozostała bez zmian.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]