Wikipedia:Propozycje do Artykułów na Medal/Microsoft Security Essentials

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
  1. The Orbwiki107 (dyskusja) 14:09, 28 sie 2011 (CEST)
  2. Kobrabones (dyskusja) 15:49, 29 sie 2011 (CEST)
  • Głosy przeciw:
  1. Skrajny POV artykułu - czyta się to jak jego pochwałę. Już w streszczeniu jest zdanie, że program zebrał pochlebne recencje - a jakże - dlaczego tylko pominięto, że również niepochlebne a w testach porównawczych przegrywa z innymi bezpłatnymi programami antywirusowymi? [1] [2] . Takiego jawnego POV zgłoszonego na medal dawno nie widziałem... Polimerek (dyskusja) 23:16, 17 wrz 2011 (CEST)
też mi się to zdanie nie podoba, ale je łatwo usunąć (nie jest istotne dla encyklopedii). Czy widzisz tam jakieś inne zdania, które według Ciebie są POV? Je też można poprawić, ale jeżeli ich nie wskażesz, twój głos powinien być uznany za bezzasadny. Matek M (dyskusja) 10:12, 18 wrz 2011 (CEST):
Odp. w dyskusji. Polimerek (dyskusja) 14:18, 18 wrz 2011 (CEST)
  • Cała sekcja "odbiór programu" jest naznaczona silnym POV. Zebrano tam w zasadzie same pochlebne opinie - przy czym często, nawet jak w źródle jest wyrażona krytyka produktu, to i tak jest z tego źródła wyciągnięty uboczny wątek pochlebny. Całość jest do przejrzenia - zarówno pod kątem doboru źródeł jak i zgodności tego co jest w haśle z tym co faktycznie jest w źródle. Podawanie przykładu po przykładzie byłoby bardzo żmudne. Jeden przykład z brzegu: "Dnia 2 października 2009 roku firma Avast Software a.s. (producent avast!) określiła swój ambiwalentny stosunek do Microsoft Security Essentials: „MSE nie jest hitem, lecz nie jest także złym następcą One Care, jak twierdzą niektórzy" - powiedział Vincent Steckler, dyrektor generalny Avast Software" - hint: przeczytaj ze zrozumieniem, co jest w źródle naprawdę napisane. Drugi przykład: "Później, w październiku tego roku AV-Test.org przeprowadził serię prób na oficjalnie wydanej wersji produktu, w którym Microsoft Security Essentials wykrył i unieszkodliwił 98,44 procent z pośród 545 034 wirusów komputerowych, robaków i koni trojańskich, a także 90,95% z 14.222 próbek spyware i adware. Wykrył i unieszkodliwił wszystkie spośród 25 testowanych rootkitów. Microsoft Security Essentials nie generował także fałszywych alarmów" - wszystko prawda, ale tylko półprawda, bo w oryginalnym teście AV-TEST, MSE jest sklasyfikowany na 13 miejscu! [3]... itd, itp... kto tego arta pisał w WP-EN? Pracownik Microsoftu??? Polimerek (dyskusja) 14:18, 18 wrz 2011 (CEST)