2 Become 1

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
2 Become 1
Singel zespołu Spice Girls
z albumu Spice
Strona B "One of These Girls"
"Sleigh Ride"
Wydany 1996
Nagrywany 1995
Gatunek pop
Długość 4:00
Wydawnictwo Virgin Records
Producent Richard Stannard, Matt Rowe
Twórca tekstu Richard Stannard, Matt Rowe, Spice Girls
Singel po singlu

2 Become 1 – trzeci singiel popularnego w latach 90. girlsbandu Spice Girls, pochodzący z płyty Spice. Była to pierwsza ballada popowa zespołu, wydana na singlu. Przez trzy tygodnie utwór utrzymywał się na szczycie brytyjskich list przebojów w 1996 roku. Otrzymał również tytuł "Christmas Number One". British Phonography Industry (BPI) przyznało singlowi platynę, natomiast Recording Industry Association of America (RIAA)- złoty certyfikat. Utwór trwający około cztery minuty został wydany przez wytwórnie Virgin. Tekst piosenki, prócz Spicetek napisał Matt Rowe wraz z Richardem Stannedem, którzy zajęli się również produkcją. Stroną B singla był utwór "One Of These Girls" oraz pierwsza świąteczna piosenka Spice Girls "Sleigh Ride".

Wersje utworu[edytuj]

Istnieją trzy nagrane i opublikowane wersje utworu "2 become 1". Pierwsza z nich, najbardziej rozpowszechniona pochodzi z singla i była śpiewana na każdym koncercie czy występie Spice Girls. W wersji tej solo śpiewa Posh Spice, czyli Victoria Beckham. Druga zaś, w której solo śpiewa Geri Halliwell (Ginger Spice) pochodzi z płyty Spice. Obie wersje różnią się tylko dwoma innymi wersami, ostatni jest taki sam: "take it or leave it". Victoria śpiewa: "once again if we endeavor/ love will bring us back together", natomiast Geri: "any deal that we endeavor/ boys and girls feel good together". Trzecim nagraniem 2 become 1 jest hiszpańska wersja "Seremos Unos Los Dos". Solo w utworze śpiewa Geri, ze względu na jej hiszpańskie korzenie. Jest to jedyna piosenka Spicetek w innym języku, nie licząc zwrotki piosenki "If You Can't Dance" w której Ginger śpiewa również po hiszpańsku. Jedynym wersem, pozostającym w "Seremos Unos Los Dos" po angielsku jest "wtrącone" w refren "wanna make love to ya baby".

Teledysk[edytuj]

Akcja muzycznego wideo utworu, reżyserowanego przez Big TV! rozgrywa się w Nowym Jorku. Spice Girls są otoczone przez o wiele szybciej prosperujący świat. Są jakby odcięte od rzeczywistości, a wokół nich przejeżdżają szybko samochody, zostawiając smugi światła. W teledysku swoje solo śpiewa Victoria, znajdująca się na lodowisku. Każda Spicetka co chwila zmieniała swoje miejsca w mieście, np. spod budynku na ławkę. Spotykają się one wszystkie na Times Square, śpiewając refren.

Daty wydania i certyfikaty[edytuj]

Ciekawostki[edytuj]

  • wykonanie utworu na trasie "Return of the Spice Girls" było powiązane z tańcem na rurze.
  • Spicetki wykonały ten utwór w angielskiej wersji programu "Taniec z Gwiazdami".
  • w "Spice World (film)" postać, którą grał Alan Cumming (reżyser dokumentu) zanucił wers utworu, zmianiając jedno słowo. W efekcie wyszło "'cause tonight is the night when 3 become 1".
  • utwór "2 Become 1" został umieszczony w kompilacji " Greatest Hits" z 2007 r.

Linki zewnętrzne[edytuj]