Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika
Age of Wonders II: The Wizard's Throne
Producent Triumph Studios
Wydawca Take-Two Interactive
Dystrybutor Play-It
Seria gier Age of Wonders
Projektant Lennart Sas
Aktualna wersja 1.2
Data wydania 12 czerwca 2002[1]
PL: 15 lipca 2002[1]
Gatunek strategiczna gra turowa
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows
Nośniki CD, dystrybucja cyfrowa
Wymagania
Kontrolery myszka, klawiatura
Poprzednik Age of Wonders
Kontynuacja Age of Wonders: Magia Cienia

Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika (ang. Age of Wonders II: The Wizard's Throne) – strategiczna gra turowa, która ukazała się w 2002 roku. Została wyprodukowana przez Triumph Studios i wydana przez Take-Two Interactive. Jest kontynuacją Age of Wonders.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Gracz wciela się w młodego czarnoksiężnika Merlina, który stara się rozwikłać tajemnicę tytułowego Tronu Czarnoksiężnika. Przedmiot ten posiada wielką moc zdolną do zniszczenia świata, a inni magowie czyhają na jego przejęcie.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika to strategiczna gra turowa, w której postać gra turowo na przemian z innymi osobami lub komputerem. W Age of Wonders II każdy gracz wciela się w jednego z magów. Gdy zginie on podczas walki to w kolejnej turze odrodzi się w najbliższym mieście. Celem gracza jest zniszczenie wrogich magów. Dostępne są także opcje dyplomatyczne oraz zwycięstwo sojuszu[2].

Mapa każdego scenariusza zazwyczaj składa się z dwóch poziomów, powierzchni ziemi oraz jaskiń. Od ukształtowania krajobrazu i rodzaju nawierzchni zależy prędkość poruszających się po niej oddziałów, takie przeszkody jak góry lub rzeki dla większości jednostek są nie do przebycia. W miastach gracz może rekrutować nowe oddziały i zapewnić sobie stały dochód złota, a także pewną ilość many na turę. Od wielkości danej osady zależy, jaką ilość złota będzie ono przynosić oraz jak szybko budowane będą jednostki i budowle[3].

Każda rasa ma własne poglądy na temat innych, przykładowo gdy w jednym oddziale znajdują się krasnoludy i gobliny, to w następnej turze połowa armii gracza może zdezerterować. Na morale ma również wpływ rodzaj terenu, na którym dana armia przebywa[3]. W trybie wieloosobowym na jednym serwerze może grać jednocześnie do 8 osób. Gra posiada edytor w którym możliwe jest tworzenie nowych map i scenariuszy[1].

 Odbiór gry
Recenzje
Publikacja Ocena
Gry-Online 7,5/10[2]


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika (PC) (pol.). Gry-Online. [dostęp 2014-05-02].
  2. a b Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika - recenzja gry (pol.). Gry-Online, 2002-08-09. [dostęp 2014-05-02].
  3. a b Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika - poradnik do gry (pol.). Gry-Online, 2004-05-27. [dostęp 2014-05-02].