Agnieszka Grzelak (prawnik)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy prawniczki. Zobacz też: inne osoby o tym samym imieniu i nazwisku.
Agnieszka Grzelak
Kraj działania  Polska
doktor habilitowany nauk prawnych
Specjalność: prawo europejskie
Alma Mater Uniwersytet Jagielloński
Doktorat 2006 – prawo
UJ
Habilitacja 2016 – prawo
PAN
profesor nadzwyczajny Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

Agnieszka Anna Grzelak – polska prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, specjalistka w zakresie prawa europejskiego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2000 ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 2006 na podstawie napisanej pod kierunkiem Stanisława Biernata rozprawy pt. Instrumenty prawne w obszarze współpracy policyjnej i sądowej w sprawach karnych w Unii Europejskiej otrzymała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo Unii Europejskiej. W 2016 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Ochrona danych osobowych w obszarze współpracy państw członkowskich UE w dziedzinie zwalczania przestępczości, uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo europejskie. Została adiunktem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a następnie profesorem nadzwyczajnym w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie[1].

Do 2017 była członkiem rady programowej „Zeszytów Prawniczych Biura Analiz Sejmowych”, z której ustąpiła powołując się na okoliczność utraty przez Biuro Analiz Sejmowych statusu niezależnej instytucji eksperckiej[2].

Przypisy

  1. dr hab. Agnieszka Anna Grzelak. nauka-polska.pl. [dostęp 2017-067-02].
  2. Czystka w Kancelarii Sejmu. oko.press, 1 lipca 2017. [dostęp 2017-07-02].