Alcazar (zespół muzyczny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Inne znaczenia Ten artykuł dotyczy grupy muzycznej. Zobacz też: Alkazar, rodzaj budowli, lub Alcázar de San Juan, miasto w Hiszpanii.
Alcazar
Alcazar 2009.jpg
Rok założenia 1998
Pochodzenie  Szwecja
Gatunek eurodance
disco
pop
Obecni członkowie
Andreas Lundstedt,
Lina Hedlund,
Tess Merkel
Byli członkowie
Annikafiore Kjaergaard,
Magnus Carlsson
Strona internetowa

Alcazar – szwedzki zespół muzyczny grający muzykę disco, który powstał w 1998 roku.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Zespół Alcazar powstał w 1998 roku i na początku tworzyli go: Andreas, Tess i Annikafiore. W 2001 roku ukazała się pierwsza piosenka Alcazar, zatytułowana "Crying at the Discoteque". Debiutancki album grupy, zatytułowany Casino ukazał się w tym samym roku, a promował go kolejny hit – singel "Sexual Guarantee".

W grudniu 2002 roku do zespołu dołączył Magnus Carlsson i tak powstał kwartet. Drugi album Alcazar – Alcazarized – ukazał się w Szwecji w 2003 roku. Pochodzący z tej płyty singel "Someday" stał się oficjalnym motywem przewodnim Gay Pride 2003 w Sztokholmie. W Europie płyta ukazała się w 2004 roku. Promowały ją dwa single: "This Is the World We Live In" i "Physical".

Pod koniec 2005 roku, po sukcesie kolejnego singla "Alcastar", zespół ogłosił przerwę w działalności. Jednocześnie jego członkowie zadeklarowali, że nie zrywają zespołu i niebawem powrócą. W 2007 roku Alcazar wznowił działalność, jednak w zmienionym składzie.

W styczniu 2008 roku ukazał się pierwszy od czasu powrotu singiel "We Keep on Rockin", który wkrótce stał się hitem. W marcu 2009 roku został wydany nowy album Disco Defenders, zawierający nowe piosenki jak również starsze hity zespołu.

W 2014 roku zespół nagrał już dwa single "Blame it on the Disco" oraz "Good Lovin".

Alcazar pracuje aktualnie nad kolejnym albumem studyjnym.

Melodifestivalen[edytuj | edytuj kod]

Alcazar klika razy próbował swoich sił w Melodifestivalen - szwedzkich preselekcjach do Eurowizji, jednak nigdy nie wygrał.

W 2003 roku zespół próbował swoich sił po raz pierwszy z piosenką "Not a Sinner Nor a Saint". W półfinałowym starciu kwartet zajął 3. miejsce, dostając się do rundy "drugiej szansy", gdzie zajął 1. miejsce i dostał się do finału. Ostatecznie zajął 3. miejsce.

W roku 2005 zespół ponownie wziął udział w konkursie z piosenką "Alcastar". Tym razem Alcazar zajął 4. miejsce w półfinale, 1. w "drugiej szansie" i powtórnie 3. w finale.

Po powrocie z przerwy, w 2009 roku zespół po raz kolejny wziął udział w Melodifestivalen z piosenką "Stay the Night". Piosenka dała im 1. miejsce w półfinale, lecz w finale zajęli 5. miejsce.

Rok później zespół zaliczył znacznie mniej udany występ, zajmując 4. miejsce w półfinale, odpadł jednak w konkursie "drugiej szansy".

W 2013 roku wystąpili gościnnie w finale śpiewając razem ze szwedzkim piosenkarzem Danny'm Saucedo piosenki "Stay the Night", "Alcastar" oraz "Not a Sinner Nor a Saint".

W roku 2014 zespół wziął udział w konkursie, zajmując w finale 3. miejsce.

10 maja 2014 roku Alcazar przedstawiał rezultaty głosowania w Szwecji w finale Eurowizji.

Skład zespołu[edytuj | edytuj kod]

Obecnie[edytuj | edytuj kod]

Byli członkowie[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Alcazar podczas występu, rok 2004.

Albumy[edytuj | edytuj kod]

Single[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]