Alex Parks

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alex Parks
Data i miejsce urodzenia 26 lipca 1984
Mount Hawke and Mithian, Kornwalia, Anglia
Gatunki rock alternatywny, indie rock, pop
Zawód muzyk
Aktywność od 2003
Wydawnictwo Polydor Records
Strona internetowa

Alexandra Rebecca Parks (ur. 26 lipca 1984 w Mount Hawke) – angielska piosenkarka i kompozytorka znana z wygranej Fame Academy w 2003 roku oraz z albumów Introduction oraz Honesty.

Parks zaczęła komponować w wieku 13 lat. Studiowała teatr i występy, w tym samym czasie występowała jako wokalistka lokalnego zespołu One Trick Pony. W tym czasie poznała indie rock, folk i rock oraz zaczęła grać na gitarze. Zespół ostatecznie się rozpadł, ale Parks kontynuowała pisanie piosenek.

W imieniu Alex jej ojciec złożył aplikację w telewizji BBC do Fame Academy w 2003 roku. Parks wygrała i miała okazję, by zaśpiewać swoją piosenkę "Maybe That's What It Takes" szerszej widowni. Singiel został wydany 17 listopada 2003 roku i dotarł do 3 miejsca Brytyjskiej Listy Przebojów w następnym tygodniu. Jej debiutancki album Introduction został sprzedany w ilości 500 tysięcy egzemplarzy.

Po wydaniu drugiego singla Cry w lutym 2004 roku, Parks zniknęła z życia publicznego na 18 miesięcy, by pracować nad swoim drugim albumem Honesty. Album nie osiągnął takiego sukcesu jak debiut, dochodząc do 24 pozycji na liście przebojów. Parks zagrała serię koncertów w Edynburgu, Manchesterze, Birmingham i Kornwalii, kończąc w londyńskim Shepherd's Bush Empire 10 lutego 2006 roku.

Alex Parks jest lesbijką, była w związku z wokalistką zespołu SpeedwayJill Jackson (od 2003 do 2006 roku).