Arkadiusz Borowik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Arkadiusz Borowik
Data i miejsce urodzenia 15 stycznia 1969
Częstochowa
Zawód scenarzysta, aktor, satyryk, perkusista, dziennikarz sportowy, pisarz

Arkadiusz Borowik (ur. w 15 stycznia 1969 w Częstochowie) – polski scenarzysta, aktor, satyryk, perkusista, dziennikarz sportowy, pisarz[1].

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej.

Twórca programu Daszek, polskiej wersji językowej filmu Roboty, współtwórca Dziennika Telewizyjnego Jacka Fedorowicza, radiowej Rodziny Poszepszyńskich. W 2006 napisał scenariusz do filmu Jasne, błękitne okna w reż. B. Lindy.

Jest również autorem scenariuszy do seriali:

W 2010 podjął współpracę w polskim studiem CD Projekt RED jako współtwórca scenariusza i dialogów do gier „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”oraz „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Za tę ostatnią otrzymał wraz z zespołem scenariuszowym liczne nagrody, m.in. Golden Joystick. Był też nominowany do Nagrody Writers Guild of America za najlepszy scenariusz gry wideo. W latach 2015-2016 współtworzył scenariusze do dodatków: „Wiedźmin 3: Serca z kamienia” oraz „Wiedźmin 3: Krew i wino”.

Od 2016 współpracuje ze studiem Techland, gdzie wraz z zespołem scenarzystów pracuje nad nieogłoszonym jeszcze tytułem AAA.

Jest także autorem książek:

  • Z góry widać tylko nic,
  • Wnętrza wypalone lodem,
  • Błazen w stroju klauna.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sławomir Krempa: Żyjemy tak, jak nam wychodzi. Wywiad z Arkiem Borowikiem (pol.). granice.pl. [dostęp 2018-12-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-21)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]