Atlantis: Zapomniane opowieści

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Atlantis: Zapomniane opowieści
Atlantis The Lost Tales
Producent Cryo Interactive
Wydawca Cryo Interactive (CD)
DreamCatcher (DVD)
Dystrybutor IPS Computer Group (1997)
CD Projekt („Atlantis – Zapomniane Opowieści” – 2000)
Data wydania 1997
Gatunek przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Język polska wersja
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, Playstation, Sega saturn
Nośniki 4 CD
Wymagania

P90, 4 MB RAM, CD-ROM 4x

Kontrolery mysz

Atlantis: Zapomniane opowieści (ang. Atlantis: The Lost Tales) – gra przygodowa wyprodukowana przez firmę Cryo w roku 1997. Gra jest typu „point and click”, co oznacza, że wymaga od użytkownika jedynie klikania myszą na odpowiednie elementy. Atlantis nie zawiera żadnych elementów zręcznościowych.

Gra doczekała się czterech kolejnych części, których akcja rozgrywa się w okresie średniowiecza (Atlantis II), ok. roku 2020 (Atlantis III), na początku XX w. oraz w rzeczywistości alternatywnej (Atlantis Evolution albo Atlantis IV), a także w latach 30. XX w. (The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy albo The secrets of Atlantis: The Sacred Legacy). W opinii wielu graczy[kto?] gry te nie dorównują części pierwszej – krytykowane są głównie za brak spójnej fabuły (akcja składa się z kilku słabo powiązanych epizodów), a trzecia część także za brak klimatu.

Fabuła gry[edytuj | edytuj kod]

Akcja gry rozgrywa się na mitycznej Atlantydzie, zamieszkanej przez bardzo rozwiniętą kulturowo i technicznie cywilizację. Osobą sprawującą władzę jest Królowa. Istnieje również Małżonek Królowej, który zgodnie ze zwyczajem co 7 lat musi poddać się próbie. Gdy próba zostanie pomyślnie zdana, Małżonek pozostaje na kolejne 7 lat. W przeciwnym wypadku zostaje zmieniony. Akcja gry rozpoczyna się właśnie przed taką próbą. Głównym bohaterem gry jest Seth, który przybywa na wyspę Królowej, jako nowo wybrany Towarzysz Królowej. Kiedy dostanie się do pałacu, od razu dowiaduje się, iż Królowa została uprowadzona. Jako jedyny postanawia zająć się tą zagadką. Prowadząc śledztwo, odkrywa całą historię Atlantydy.