Marjorie Cox Crawford

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Marjorie Cox Crawford
Ilustracja
Państwo

 Australia

Data śmierci

1983

Gra pojedyncza
Australian Open

F (1931)

Roland Garros

2R (1933)

Wimbledon

1R (1932)

Gra podwójna
Australian Open

W (1932)

Marjorie Cox Crawfordaustralijska tenisistka, występująca na kortach w początkowych latach wielkoszlemowego Australian Open wraz z falą swoich rodaczek.

Na kortach międzynarodowych mistrzostw Australii startowała dziewięć razy. Aż siedem występów zakończyła przynajmniej na ćwierćfinale. Szczyt osiągnęła w 1931 roku, dochodząc do finału, w którym uległa Coral Buttsworth. W 1932 roku pojechała do Londynu, gdzie na kortach Wimbledonu odpadła w pierwszej rundzie. Rok później startowała także na French Open, nie osiągając większych sukcesów.

W roku 1932 razem z Buttsworth zdobyła wielkoszlemowe mistrzostwo Australii w grze podwójnej. Ponadto dwukrotnie była w finałach, partnerując Daphne Akhurst Cozens i Sylvii Lance Harper.

W latach 1929–1933 odniosła pasmo sukcesów w najważniejszym australijskim turnieju razem z mężem, Jackiem Crawfordem. Dwa pierwsze występy zakończyli na finale, przegrywając najpierw z Daphne Akhurst Cozens i Edgarem Moonem, a potem innym małżeństwem tenisowym, Nell Hall Hopman i Harrym Hopmanem. Trzy kolejne finały wygrali bezprecedensowo, najwięcej problemów mając w finale w 1933 roku z Amerykanami Marjorie Gladman i Ellsworth Vines – w trzecim secie 13:11.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]