Biola University

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Biola University
Dewiza Above All Give Glory to God
Data założenia 1908
Typ uczelni prywatna
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Kalifornia
Adres La Mirada, Kalifornia
Liczba studentów 4 106
Położenie na mapie Kalifornii
Mapa lokalizacyjna Kalifornii
Education - Grad Hat.svg
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Education - Grad Hat.svg
Ziemia33°54′20,2″N 118°01′04,8″W/33,905611 -118,018000
Strona internetowa

Biola University - prywatny, ewangelikalny uniwersytet humanistyczny, znajdujący się w La Mirada, w Kalifornii, w pobliżu Los Angeles.

Uczelnia została założona w 1908 jako "Instytut Biblijny w Los Angeles" przez Lyman Stewart, założyciel i współwłaściciel "Union Oil Company of California". Uczelnia ma nie tylko Wydział Teologiczny, ale także wydziały: administracji biznesu, psychologii, pedagogiki i badań międzykulturowych. Biola University w 2007 roku otworzyło Centrum Studiów dla Żydów mesjańskich w Nowym Jorku.

Teologia[edytuj | edytuj kod]

Biola University funkcjonuje jako bezwyznaniowa uczelnia, ale najbardziej reprezentowane są wyznania baptystów i ewangelików. Biola jest znana ze swojej konserwatywnej doktryny ewangelikalnej. Zdecydowana większość studentów i wykładowców identyfikują się jako ewangelicy, ale studenci Biola i wykładowcy przestrzegają protestanckiej ortodoksji. Biola utrzymuje kluczową doktrynę o biblijnej bezbłędności, według której oryginalne pisma Biblii były bez błędu w odniesieniu do spraw zarówno teologicznych jak i nieteologicznych. Instytucja oficjalnie naucza premilenaryzmu i dyspensacjonalizmu i wymaga od członków wydziału być w zgodzie z tym poglądem teologicznym i kulturowym[1].

Znani absolwenci[edytuj | edytuj kod]

Znani wykładowcy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]