Cabal Online

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cabal Online
Wydawca Games-Masters
Gatunek MMORPG
Tryby gry Gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Wymagania

Procesor Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM , akcelerator 3D, łącze internetowe 256 kbit/s, 2,5 GB wolnego miejsca na dysku

Cabal Online – darmowa gra typu MMORPG, stworzona przez firmę ESTsoft. Gra opiera się m.in. na zdobywaniu doświadczenia postaci oraz zdobywaniu i ulepszaniu umiejętności. Świat gry składa się z wielu map odkrywanych w trakcie rozgrywki.

Do zakupienia na stronie głównej dostępny jest "Cabal Cash" – wirtualne pieniądze, za które można nabyć specjalne przedmioty niedostępne dla zwykłych graczy, a także wykupić konto premium, dające wiele bonusów.

Klasy postaci[edytuj]

W grze dostępnych jest 7 klas postaci:

  • Warrior (WA, Wojownik)- Wojownicy, zgłębiają sztukę pierwszej formy mocy, rozwijają swoją siłę i walkę wielkimi mieczami. Korzysta z wielkiego miecza (Great Sword) lub daikatany, rodzaju dwuręcznej katany oraz najcięższego pancerza (Armor Set, Pancerz). Zaawansowani osiągają największa moc niemagicznych ataków oraz dużą witalność i obronę. Dobry Warrior nie ma większych problemów na PvP oraz PvE.
  • Blader (BL)- to śmiercionośny tancerz ostrzy, najszybszy w walce dwoma mieczami, wojownik stawiający na szybkość i lekkość ataków, przekładają szybkość i zręczność nad siłę, dzięki czemu stają się niemal nietykalni. Posługuje się dwoma mieczami (Blade, Ostrze) lub dwiema katanami. Może też nosić kombinacje Blade i Katany. Nosi lekki pancerz (Martial Set, Strój Wojenny). Wiele osób grających tą klasą tworzy wersję "heavy", stworzoną specjalnie w celu walki z innymi graczami. To klasa specjalizująca się w drugiej formie mocy, szybkim "tańcu" z dwoma mieczami. Szkolą się we wschodnich sztukach walki. Blader to idealna postać na PvE oraz dla początkujących graczy.
  • Wizard (WI)- to doskonały destruktor, władca mocy ostatecznej, klasyczny DPS czyli mag. Jego wyposażenie to dwa Orby (okrągłe kryształy, od niedawna może też posiadać różdżkę ) zwiększające jego moc magiczną oraz lekki pancerz (Martial Set, Szaty). Klasa posługująca się ostatnią formą mocy, czyli magią. Słaby fizycznie, jednak posiadający ogromny potencjał, dzięki któremu z czasem będzie mógł używać śmiercionośnych czarów na dużym obszarze. Mag to klasa uniwersalna – dobrze radzi sobie na PvP i PvE.
  • Force Archer (FA)- to snajper strzelający śmiercionośnymi strzałami mocy przecinającymi wiatr łucznik, wykorzystujący magię do tworzenia pocisków. Druga klasa magiczna, ucząca się sztuki posługiwania się Astralnym Łukiem, z którego strzela zaklętymi strzałami(Crystal, Kryształ). Jako zbroi używa średniego pancerza (Battle Set, Strój Bitewny). Może leczyć innych graczy. Jest sprawniejszy fizycznie od swoich kuzynów Wizardów, jednak nie posiada tak zabójczej mocy. Force Archer ze względu na swoje zdolności jest mile widziany w drużynie.
  • Force Shielder (FS)- to wierny wojownik wykorzystujący moc do władania tarczą. Korzysta z najcięższego pancerza (Armor Set). Wojownik rozwijający swoją siłę fizyczną w kierunku defensywy, ale nie zapomina przy tym o sile magii. Wykorzystuje ją do przywołania Astralnej Tarczy, która daje mu niezastąpioną ochronę przed wrogami, a jako broń używa miecza (Blade, Ostrze). Force Shielder to klasa, która na wyższych levelach nie ma problemów z PvP i PvE
  • Force Blader (FB)- to szermierz, którego miecz iskrzy mocą, klasa uniwersalna – łączy ataki fizyczne z magicznymi. Walczy za pomocą katany i kamienia skupiającego jego magiczną moc (Orb, zob. Wizard). Używa średniego pancerza (Battle Set, Strój Bitewny). Klasa, której moc płynie z potężnych DeBuffów (czarów osłabiających przeciwnika) możliwych do uzyskania tylko przez równoczesne szkolenie się w tajnikach magii i walce mieczem.Taki typ treningu sprawia, że u szermierzy nie wyróżnia się żadna zdolność. Force Blader świetnie radzi sobie na PvP oraz w walce z Bossami.
  • Gladiator (GL)- Gladiator jest kimś, kto może kontrolować gniew wobec swojego przeciwnika, aby przekształcić go w czystą postać wściekłości żeby stworzyć potężną siłę wytrzymałości. Specjalizuje się w obsłudze trudno wyszkolonych umiejętności fizycznych, woli "zestaw Armorsuit" żeby wyciągnąć swoją siłę do limitu. Ponadto używa broni dzięki której zdolny jest zarówno do walki wręcz oraz ataków dystansowych o nazwie "Charkrams", która to wymaga ona dobrej równowagi ich statusu ciała.

Nacje[edytuj]

Na 52. poziomie dostępne staje się zadanie, po którego wykonaniu możemy wybrać nację swojej postaci. Dostępne są dwie:

  • Procyon (Celem tej nacji jest skupieniem władzy dla najsilniejszych)
  • Capella (Ta nacja chce równości dla wszystkich)

Linki zewnętrzne[edytuj]