Carrick Rangers F.C.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Carrick Rangers
Pełna nazwa

Carrick Rangers Football Club

Przydomek

The Gers

Data założenia

1939

Debiut w najwyższej lidze

1983

Liga

NIFL Premiership

Państwo

 Wielka Brytania

Stadion

Taylors Avenue

Prezes

Peter Clarke

Trener

David McAlinden

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
Strona internetowa

Carrick Rangers Football Club - północnoirlandzki klub piłkarski z siedzibą w mieście Carrickfergus leżącym w hrabstwie Antrim.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Historia[edytuj | edytuj kod]

Carrick Rangers założony został w 1939 roku. Największym sukcesem klubu jest zdobycie Pucharu Irlandii Północnej w 1976 roku, gdy jako drugoligowy zespół klub dotarł do finału i sprawił wielką sensację, pokonując Linfield Belfast.

Niespodziewany sukces pozwolił na występ w Pucharze Zdobywców Pucharów w sezonie 1976/77. W pierwszej rundzie przeciwnikiem był finalista Pucharu Luksemburga, klub Aris Bonnevoie. Carrick Rangers wygrał u siebie 3:1 i pomimo wyjazdowej porażki 1:2 awansował do kolejnej rundy. Kolejnym przeciwnikiem był zdobywca Pucharu Anglii, klub Southampton. Drużyna północnoirlandzka, choć nie miała wielkich szans, walczyła ambitnie przegrywając dwukrotnie - 2:5 u siebie oraz 1:4 na wyjeździe.

W pierwszej lidze Carrick Rangers zadebiutował w sezonie 1983/84, zajmując ostatnie miejsce. Po sezonie 1994/95 pierwsza liga została podzielona, a Carrick Rangers znalazł się w nowej drugiej lidze. Po rozgrywkach w sezonie 2010/2011 klub awansował do IFA Premiership, najwyższego poziomu rozgrywkowego w Ulsterze.

Europejskie puchary[edytuj | edytuj kod]

Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe
Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1976/77 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Luksemburg Aris Bonnevoie 3–1 1–2 4–3
1/8 Anglia Southampton 2–5 1–4 3–9

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]