Corbin Bleu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Corbin Bleu
Ilustracja
Corbin Bleu w kwietniu 2012
Imię i nazwisko Corbin Bleu Reivers
Data i miejsce urodzenia 21 lutego 1989
Brooklyn, Nowy Jork, USA
Współmałżonek Sasha Clements (od 2016 roku)
Lata aktywności od 1996 roku
Strona internetowa
Corbin Bleu podczas Disney Channel Games 2007 na Florydzie
Bleu z Lucasem Grabeelem podczas tournèe High School Musical w 2006

Corbin Bleu, właściwie Corbin Bleu Reivers (ur. 21 lutego 1989) – amerykański aktor, model, tancerz i piosenkarz.

Życiorys[edytuj]

Rodzina[edytuj]

Corbin Bleu jest najstarszym z dzieci Marthy Bleu i aktora Davida Reiversa. W jego żyłach płynie włosko-jamajska krew ponieważ jego matka pochodzi z Włoch, natomiast ojciec z Jamajki. Corbin Bleu ma trzy młodsze siostry: Hunter, Phoenix oraz Jag.

Działalność charytatywna[edytuj]

Bleu nie jest obojętny na ludzkie cierpienie i wspiera wiele fundacji dobroczynnych takich jak fundacje Starlight, Make a Wish czy St. Jude Children's Research Hospital. Bierze również udział w Los Angeles Mission, która polega na rozdawaniu jedzenia potrzebującym przed świętami dziękczynienia oraz wigilią.

Kariera[edytuj]

Już w wieku dwóch lat Bleu występował w reklamach telewizyjnych, a jako czterolatek został dziecięcym modelem agencji Ford Modeling Agency w Nowym Jorku. Kiedy pracował jako dziecięcy model jego rodzice zauważyli, że ich pierworodny ma dryg do tańczenia. Zapisali Corbina na zajęcia z jazzu i baletu klasycznego. Dodatkowo chodził na lekcje śpiewu.

W 1996 roku Bleu wraz z rodzicami przeprowadził się do Los Angeles, gdzie dla młodego człowieka było więcej możliwości. Już wtedy Bleu zaczął gościnnie występować w serialach takich jak na przykład Ostry dyżur i pojawiać się w programach dla dzieci. Cały czas ciężko pracował, aby doskonalić swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz aktorskie. Jedną z szans otrzymał już trzy lata po przeprowadzce.

W 1999 roku zagrał w filmie Family Tree (Drzewo życia). W 2004 roku na jednym z castingów dostał rolę w kinowej produkcji Łapcie tę dziewczynę, gdzie wcielił się w Austina. Od tej pory jego kariera nabrała rozpędu.

W 2005 roku zaczął grać w serialu Zagubieni z lotu 29, który kręcony był na jednej z hawajskich wysp i do której nagrał piosenkę Circle, pojawiał się również gościnnie w amerykańskim serialu komediowym "Szkolny poradnik przetrwania".

2006 rok był dla Bleu przełomowym rokiem. Po związaniu się z telewizją Disney Channel Bleu dostał rolę Chada Danfortha w kultowym High School Musical, który praktycznie wszystkim z głównej obsady przyniósł sławę. Gościnny występ w serialu Hannah Montana, główna rola w filmie Wskakuj!'', filmowe zakończenie serialu o rozbitkach z lotu 29 oraz High School Musical 2.

2007 rok był ważny dla młodego artysty nie tylko ze względu na karierę filmową, po pięciu miesiącach pracy w studio Bleu wydał pierwszą solową płytę noszącą tytuł Another Side.

W 2008 roku Corbin Bleu powrócił rolą Chada w High School Musical 3: Ostatnia klasa i pracował nad filmem FreeStyle, gdzie zadebiutował również jako producent.

10 marca 2009 roku Bleu wydał swoją drugą solową płytę pt. Speed of Light, której singlami były piosenki Moments That Matter i Celebrate You. W tym samym roku Bleu zaczął grać w nowym serialu telewizji CW, The Beautiful Life, jednak z powodu niskiej oglądalności serial został zdjęty zaledwie po kilku odcinkach[1][2]. Końcówka roku była dla Bleu szczęśliwa. Dostał on angaż w wielokrotnie nagradzanym musicalu na Broadwayu In The Heights[3]

Filmografia[edytuj]

Broadway[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Another Side[edytuj]

Informacje o albumie
Another Side
 • Data wydania: 1 maja 2007 (USA)
 • Wytwórnia: Hollywood Records
 • Pozycja na listach: 36. US Billboard 200
 • Sprzedaż w USA: 50 000
 • Single:
 • 2006: Push It to the Limit
 • 2007: Deal With It
 • 2007: She Could Be
Corbin Bleu w 2007

Speed of Light[edytuj]

Informacje o albumie
Speed of Light

Inne utwory[edytuj]

 • 2008: "The Boys are Back" – High School Musical 3 (w duecie z Zakiem Efronem)
 • 2008: "Run It Back Again" – Tajmiaki
 • 2007: "Push It To The Limit" – Wskakuj!
 • 2007: "Two Worlds" – z Disneymania 5
 • 2006: "Circles" – Zagubieni z lotu 29
 • 2006: "Homework" – Another Side
 • 2006: "Get'ch In My Head In The Game" – High School Musical
"Marchin" – Another Side
"Never Met a Girl Like You" – Another Side

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]