Corbin Bleu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Corbin Bleu
Corbin Bleu w kwietniu 2012
Corbin Bleu w kwietniu 2012
Imię i nazwisko Corbin Bleu Reivers
Data i miejsce urodzenia 21 lutego 1989
Brooklyn, Nowy Jork, USA
Lata aktywności 1996 -
Strona internetowa
Corbin Bleu podczas Disney Channel Games 2007 na Florydzie
Bleu z Lucasem Grabeelem podczas tournèe High School Musical w 2006

Corbin Bleu, właściwie Corbin Bleu Reivers (ur. 21 lutego 1989) – amerykański aktor, model, tancerz i piosenkarz.

Życiorys[edytuj]

Rodzina[edytuj]

Corbin Bleu jest najstarszym z dzieci Marthy Bleu i aktora Davida Reiversa. W jego żyłach płynie włosko-jamajska krew ponieważ jego matka pochodzi z Włoch, natomiast ojciec z Jamajki. Corbin Bleu ma trzy młodsze siostry: Hunter, Phoenix oraz Jag.

Działalność charytatywna[edytuj]

Bleu nie jest obojętny na ludzkie cierpienie i wspiera wiele fundacji dobroczynnych takich jak fundacje Starlight, Make a Wish czy St. Jude Children's Research Hospital. Bierze również udział w Los Angeles Mission, która polega na rozdawaniu jedzenia potrzebującym przed świętami dziękczynienia oraz wigilią.

Kariera[edytuj]

Już w wieku dwóch lat Bleu występował w reklamach telewizyjnych, a jako czterolatek został dziecięcym modelem agencji Ford Modeling Agency w Nowym Jorku. Kiedy pracował jako dziecięcy model jego rodzice zauważyli, że ich pierworodny ma dryg do tańczenia. Zapisali Corbina na zajęcia z jazzu i baletu klasycznego. Dodatkowo chodził na lekcje śpiewu.

W 1996 roku Bleu wraz z rodzicami przeprowadził się do Los Angeles, gdzie dla młodego człowieka było więcej możliwości. Już wtedy Bleu zaczął gościnnie występować w serialach takich jak na przykład Ostry dyżur i pojawiać się w programach dla dzieci. Cały czas ciężko pracował, aby doskonalić swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz aktorskie. Jedną z szans otrzymał już trzy lata po przeprowadzce.

W 1999 roku zagrał w filmie Family Tree (Drzewo życia). W 2004 roku na jednym z castingów dostał rolę w kinowej produkcji Łapcie tę dziewczynę, gdzie wcielił się w Austina. Od tej pory jego kariera nabrała rozpędu.

W 2005 roku zaczął grać w serialu Zagubieni z lotu 29, który kręcony był na jednej z hawajskich wysp i do której nagrał piosenkę Circle, pojawiał się również gościnnie w amerykańskim serialu komediowym "Szkolny poradnik przetrwania".

2006 rok był dla Bleu przełomowym rokiem. Po związaniu się z telewizją Disney Channel Bleu dostał rolę Chada Danfortha w kultowym High School Musical, który praktycznie wszystkim z głównej obsady przyniósł sławę. Gościnny występ w serialu Hannah Montana, główna rola w filmie Wskakuj!'', filmowe zakończenie serialu o rozbitkach z lotu 29 oraz High School Musical 2.

2007 rok był ważny dla młodego artysty nie tylko ze względu na karierę filmową, po pięciu miesiącach pracy w studio Bleu wydał pierwszą solową płytę noszącą tytuł Another Side.

W 2008 roku Corbin Bleu powrócił rolą Chada w High School Musical 3: Ostatnia klasa i pracował nad filmem FreeStyle, gdzie zadebiutował również jako producent.

10 marca 2009 roku Bleu wydał swoją drugą solową płytę pt. Speed of Light, której singlami były piosenki Moments That Matter i Celebrate You. W tym samym roku Bleu zaczął grać w nowym serialu telewizji CW, The Beautiful Life, jednak z powodu niskiej oglądalności serial został zdjęty zaledwie po kilku odcinkach[1][2]. Końcówka roku była dla Bleu szczęśliwa. Dostał on angaż w wielokrotnie nagradzanym musicalu na Broadwayu In The Heights[3]

Filmografia[edytuj]

Broadway[edytuj]

Dyskografia[edytuj]

Another Side[edytuj]

Informacje o albumie
Another Side
 • Data wydania: 1 maja 2007 (USA)
 • Wytwórnia: Hollywood Records
 • Pozycja na listach: 36. US Billboard 200
 • Sprzedaż w USA: 50 000
 • Single:
 • 2006: Push It to the Limit
 • 2007: Deal With It
 • 2007: She Could Be
Corbin Bleu w 2007

Speed of Light[edytuj]

Informacje o albumie
Speed of Light

Inne utwory[edytuj]

 • 2008: "The Boys are Back" – High School Musical 3 (w duecie z Zakiem Efronem)
 • 2008: "Run It Back Again" – Tajmiaki
 • 2007: "Push It To The Limit" – Wskakuj!
 • 2007: "Two Worlds" – z Disneymania 5
 • 2006: "Circles" – Zagubieni z lotu 29
 • 2006: "Homework" – Another Side
 • 2006: "Get'ch In My Head In The Game" – High School Musical
"Marchin" – Another Side
"Never Met a Girl Like You" – Another Side

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]