Corbin Bleu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Corbin Bleu
Ilustracja
Corbin Bleu w kwietniu 2012
Imię i nazwisko

Corbin Bleu Reivers

Data i miejsce urodzenia

21 lutego 1989
Nowy Jork

Współmałżonek

Sasha Clements (od 2016 roku)[1][2]

Lata aktywności

od 1996 roku

Strona internetowa
Corbin Bleu podczas Disney Channel Games 2007 na Florydzie
Bleu z Lucasem Grabeelem podczas tournèe High School Musical w 2006

Corbin Bleu, właściwie Corbin Bleu Reivers (ur. 21 lutego 1989 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, model, tancerz i piosenkarz jamajsko-włoskiego pochodzenia.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Już w wieku dwóch lat Bleu występował w reklamach telewizyjnych, a jako czterolatek został dziecięcym modelem agencji Ford Modeling Agency w Nowym Jorku. Kiedy pracował jako dziecięcy model jego rodzice zauważyli, że ich pierworodny ma dryg do tańczenia. Zapisali Corbina na zajęcia z jazzu i baletu klasycznego. Dodatkowo chodził na lekcje śpiewu.

W 1996 roku Bleu wraz z rodzicami przeprowadził się do Los Angeles, gdzie dla młodego człowieka było więcej możliwości. Już wtedy Bleu zaczął gościnnie występować w serialach takich jak na przykład Ostry dyżur i pojawiać się w programach dla dzieci. Cały czas ciężko pracował, aby doskonalić swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz aktorskie. Jedną z szans otrzymał już trzy lata po przeprowadzce.

W 1999 roku zagrał w filmie Family Tree (Drzewo życia). W 2004 roku na jednym z castingów dostał rolę w kinowej produkcji Łapcie tę dziewczynę, gdzie wcielił się w Austina. Od tej pory jego kariera nabrała rozpędu.

W 2005 roku zaczął grać w serialu Zagubieni z lotu 29, który kręcony był na jednej z hawajskich wysp i do której nagrał piosenkę Circle, pojawiał się również gościnnie w amerykańskim serialu komediowym Szkolny poradnik przetrwania.

2006 rok był dla Bleu przełomowym rokiem. Po związaniu się z telewizją Disney Channel Bleu dostał rolę Chada Danfortha w kultowym High School Musical, który praktycznie wszystkim z głównej obsady przyniósł sławę. Późniejsze znaczące role to gościnny występ w serialu Hannah Montana, główna rola w filmie Wskakuj!, filmowe zakończenie serialu Zagubieni z lotu 29 oraz High School Musical 2.

2007 rok był ważny dla młodego artysty nie tylko ze względu na karierę filmową, po pięciu miesiącach pracy w studio Bleu wydał pierwszą solową płytę noszącą tytuł Another Side.

W 2008 roku Corbin Bleu powrócił rolą Chada w High School Musical 3: Ostatnia klasa i pracował nad filmem FreeStyle, gdzie zadebiutował również jako producent.

10 marca 2009 roku Bleu wydał swoją drugą solową płytę pt. Speed of Light, której singlami były piosenki Moments That Matter i Celebrate You. W tym samym roku Bleu zaczął grać w nowym serialu telewizji CW, The Beautiful Life, jednak z powodu niskiej oglądalności serial został zdjęty zaledwie po kilku odcinkach[3][4]. Końcówka roku była dla Bleu szczęśliwa. Dostał on angaż w wielokrotnie nagradzanym musicalu na Broadwayu In The Heights[5]

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Corbin Bleu jest najstarszym z dzieci Marthy Bleu i aktora Davida Reiversa. Jego matka pochodzi z Włoch, natomiast ojciec z Jamajki. Corbin Bleu ma trzy młodsze siostry: Hunter, Phoenix oraz Jag.

Działalność charytatywna[edytuj | edytuj kod]

Bleu wspiera wiele fundacji dobroczynnych takich jak fundacje Starlight, Make a Wish czy St. Jude Children's Research Hospital. Bierze również udział w Los Angeles Mission, która polega na rozdawaniu jedzenia potrzebującym przed Świętami Dziękczynienia oraz Wigilią Bożego Narodzenia.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Broadway[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Another Side[edytuj | edytuj kod]

Informacje o albumie
Another Side
Corbin Bleu w 2007

Speed of Light[edytuj | edytuj kod]

Informacje o albumie
Speed of Light

Inne utwory[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]