David Blaine

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
David Blaine
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 4 kwietnia 1973
Brooklyn
Imię i nazwisko przy narodzeniu David Blaine White
Zawód iluzjonista, kaskader
Narodowość Stany Zjednoczone amerykańska
Rodzice Patrice Maureen White
Strona internetowa

David Blaine (właściwie David Blaine White; ur. 4 kwietnia 1973 roku w Brooklynie, w stanie Nowego Jorku) – amerykański iluzjonista i kaskader.

Syn portorykańskiego katolika weterana wojny wietnamskiej Williama Péreza, ma pochodzenie rosyjsko-żydowskie ze strony matki nowojorskiej nauczycielki Patrice Maureen White (ur. 1946, zm. 1995 na raka jajnika). Wychowany był przez samotną matkę i ojczyma Johna Bukalo. Dorastał wraz z przyrodnim bratem Michaelem Jamesem Bukalo. Ukończył Passaic Valley Regional High School.

Rozpoczął swoją karierę od występów ulicznych i sztuczek z kartami. W 1999 roku wykonał pokaz Pogrzebany żywcem (Buried Alive) dając się pochować w plastikowym pudle na siedem dni pod 3-tonowym zbiornikiem z wodą. Przez cały czas będąc pogrzebany nie jadł nic pijąc jedynie 2-3 łyżeczki wody dziennie.

W kwietniu 2000 roku, Blaine wykonał pokaz Frozen in Time podczas którego został zamknięty w "szafie" z przezroczystego lodu. Przebywał tam 63 godziny 42 minuty i 15 sekund i, jak później przyznał, dopiero po miesiącu mógł znowu normalnie chodzić.

Spotykał się z wokalistką Fioną Apple, modelką Josie Maran i piosenkarką Madonną.

Linki zewnętrzne[edytuj]